کوادکوپترهای نورچشمی

نمایش 1–12 از 189 نتیجه

پهپاد چیست و در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟

پهپاد در واقع یک هواپیمای بدون سرنشین یا ربات پروازی می باشد که به لطف بهرمندی از قطعاتی نظیر GPS و سنسورهای پردازنده با استفاده از یک فرستنده رادیویی قابل کنترل می باشد. سابقه ساخت این محصولات به سال 1940 بر می گردد جایی که نظامیان برای انجام ماموریت های مختلف از این پرنده ها استفاده می کردند و با توجه به سایز و کاربرد نظامی که داشتند به آنها عنوان پهپاد (drone) داده اند. اما این هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل از راه دور در ابتدا بسیار بزرگ بودند و تنها کاربرد آنها در زمینه نظامی بود.

نظامیان برای تمرین تیراندازی به هواپیماها ، جمع آوری اطلاعات و در آخر برای حمل و شلیک مواد منفجره یا میتوان گفت سکوی موشکی از این درون ها استفاده می کردند. با گذشت زمان این محصولات دچار تغیر و تحولات فراوانی شده اند که تکنولوژی های مخصوص و پیشرفته اجازه ساخت این هواپیماهای بدون سرنشین را در ابعاد بسیار کوچک امکان پذیر کرده است. در عرصه ساخت این ربات های پروازی شرکت های زیادی به رقابت پرداخته اند که از میان آنها می توان کمپانی دی جی آی را معتبرترین و پرآوازه ترین آنها دانست، شرکت چینی که توانسته با ساخت پهپادهای بیسار پیشرفته خدمات بسیار مفیدی به فیلم برداران ، صنعتی کاران و کشاورزان ارائه دهد. بدون شک می توان این هواپیماهای بدون سرنشین را پیشرفته ترین دستگاهای الکترونیک و رباتیک امروزی دانست. استفاده غیر نظامی از این محصولات کاری کاملا عادی است که علاقمندان می توانند این هواپیماهای کنترل از راه دور را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنند. اما پهپادها با توجه به کاربردهایی که ارائه می دهند از عناوین خاصی بهره می برند که در پایین به تمامی آنها خواهم پرداخت!

– کوادکوپتر (quadcopter)

به هواپیمای بدون سرنشینی که دارای 4 روتور بوده و در زمینه فیلم برداری و سرگرمی به کار گرفته می شوند کوادکوپتر می گویند. در واقع کوادکوپتر به صورت مجزا کواد یعنی 4 و کوپتر به معنی هلی کوپتر می باشد. اما از ویژگی های مهم یک کوادکوپتر می توان به زمان پرواز ، محدوده قابل کنترل ، تعادل هنگام پرواز و دقت مکان یابی آن اشاره کرد. کوادکوپتر دی جی آی را می توان به عنوان یک برند تمام عیار در بازار جهانی دانست چرا که تمامی مولتی روتورهای آن دارای قابلیت های پروازی پیشرفته می باشند و از جدیدترین تکنولوژی های روز برای ساخت محصولات خود استفاده می کند.

– هلیشات (Helishot)

هلی شات تعریف خیلی ساده ای دارد، به پهپاد دوربین دار یا کوادکوپتری که قابلیت حمل دوربین را داشته باشد هلی شات می گویند. این دسته از هواپیماهای بدون سرنشین را می توان پرکاربرد ترین آنها دانست. عکاسان و فیلم برداران حرفه ای با استفاده از یک هلی شات می توانند تصاویر و فیلم های هوایی را به صورت پیشرفته و بسیار منحصر به فرد تهیه کنند. ویدئوها و تصاویر تهیه شده با این پهپادهای دوربین دار دارای شفافیت و وضوح ایده آلی میباشند. در واقع این محصولات می توانند کسب و کار شما را رونق دهند چرا که مهمترین ملاک یک عکاس حرفه ای ثبت تصاویر شفاف و ویدئوهای بدون لرزش می باشد. هلی شات ها وابسته به توان خود می توانند دوربین های فیلم برداری سنگین و سبک وزنی را حمل کنند. یک هلی شات پیشرفته دارای گیمبال سه محوره با ثبات لحظه ای می باشد که باعث می شود تا تمامی لرزش های حاصل از حرکت مولتی روتور خنثی شده و بر شفافیت تصاویر و فیلم ها تاثیری نداشته باشد. به عنوان مثال یک هلی شات صنعتی قادر به حمل دوربین هایی با حداکثر وزن 6 کیلوگرم می باشد که در زمینه ساخت فیلم های سینمایی و تهیه مستندها به کار گرفته می شود.

– پهپاد صنعتی (industrial drone)

پهپادهای صنعتی در صنعت و پروژه ها مورد استفاده کاربران قرار می گیرند.مهمترین کاربرد این محصولات ساخت ویدئوهای هوایی در فیلم های سینمایی، نظارت بر پروژه های ساختمانی ، سازه های پیشرفته ، پل ها و ساخت مستندهای حیوانات و جانوران ، بررسی محصولات قابل برداشت ، ثبت ویدئوهایی از طبیعت و مکان های سعب العبور ، محاسبه وضعیت دکل های مخابرات ، توربین های هوایی و موارد مشابه دیگر می باشد. این نوع پهبادها همچنین قابلیت حمل بار و ابزار مورد نیاز در پروژه های عمرانی را دارند. اما چه عاملی باعث می شود تا یک پهپاد صنعتی بتواند چنین کاربردی را ارائه دهد؟ قدرت حمل بالایی که این محصولات دارند این اجازه را به آنها می دهد تا دوربین های پیشرفته و سنگین وزن را حمل کرده و با استفاده از آنها ویدئوها و تصاویر تثبیت شده به ثبت برسانند. این نکته را هم بدانید که مولتی روتورهای صنعتی می توانند از نوع کوادکوپتر (4 روتوره) ، هگزاکوپتر (6 روتوره) و اکتاکوپتر (8 روتوره) باشند.

پهپادهای کشاورزی (Agri drone)

این دسته از هواپیماهای بدون سرنشین را می توان زیر دسته پهپادهای صنعتی دانست اما به صورت مجزا به آنها می پردازم. از بین تمامی ربات های پرنده بعد از هلی شات ها پهپادهای کشاورزی می توانند دومین دسته کاربردی از هواپیماهای بدون سرنشین باشند که در عرصه سمپاشی گیاهان و درختان به صورت زراعی و انفرادی و نظارت بر محصولات کشاورزی خدمتی نوین با کشاورزان ارائه می دهند. یک پهپاد سمپاش از منبع تغذیه لیتیومی با ظرفیت بالا و موتورهای قدرتمند برای حمل سموم کشاورزی ، آفت کش ها و کودهای کشاورزی بهره میبرد. سیستم سمپاشی این دستگاها شامل ابزاری نظیر تانکر حمل مایع و سموم ، پمپ های تحویل دهنده و نازل های اسپری می باشد، که با محاسبات دقیق خروجی اسپری پاشش دقیق سموم را میسر میسازد. پهپادهای سمپاش می توانند بیش از ۱۰ هکتار در ساعت سمپاشی کنند که میتوان گفت 80% سریعتر از حالت دستی صورت میگیرد.

پهپاد چیست؟

پهپاد یک هواپیمای کوچک یا پرنده رباتیک بدون سرنشین است که از راه دور کنترل می شود. می تواند تا صدها کیلومتر پرواز کند. پهپادهای غیر نظامی فقط جنبه سرگرمی ندارند. بلکه امروز در صنعت سینما و عکاسی، کشاورزی، حمل نقل، سرگرمی و.. کاربرد دارند.

بهترین پهپاد غیر نظامی؟

بهترین پهپاد های غیر نظامی متعلق به شرکت dji می باشند. که از آنها برای فیلمبرداری صنعتی در سینما، فیلمبرداری از مراسمات، سمپاشی مزارغ کشاورزی و .. از آنها استفاده می شود.

هنگام خرید پهپاد به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید پهپاد ابتدا نیاز و انتظارات خود را در نظر بگیرید، توان پرواز ، دوربین، قیمت، امکانات پیشرفته و از همه مهمتر برند و شرکت سازنده مثلا dji

پیمایش به بالا