مقایسه مویک ایر 3 با مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

مقایسه مویک ایر 3 با مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو
کوادکوپترهای پیشنهادی

مقایسه مویک ایر 3 با مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

پهپادهای دوربین دار تبدیل به یک همراه ضروری برای مسافران شده اند. خواه از آنها برای ثبت نقاط دیدنی، مناظر حماسی یا فقط لحظات تصادفی روزانه خود استفاده کنید، چشم انداز خیره کننده ای از هر ماجراجویی را ارائه می دهند.

با انتشار اخیر مویک ایر 3، گزینه های بسیار عالی تری برای انتخاب وجود دارد. اما کدام پهپاد برای شما انتخاب مناسبی است؟ ایر 3 در مقایسه با مویک ایر 2 اس و مینی 3 پرو چه چیزهای جدیدی دارد؟

در این مقاله، مویک ایر 2 اس، مویک مینی 3 پرو و مویک ایر 3 جدید را از همه راه‌های کلیدی با هم مقایسه می‌کنیم و به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک بیشتری می‌کند.

مقایسه مویک ایر 3 با مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

طراحی و قابلیت حمل

مویک ایر 3مویک ایر 2 اسمینی 3 پرو
وزن720 گرم595 گرم249 گرم
ابعاد (تاشو)20.7x10x9.1 سانتی متر18×9.7×7.7 سانتی متر14.5x9x6.2 سانتی متر

وقتی صحبت از طراحی و قابلیت حمل به میان می آید، هلی شات مویک مینی 3 پرو حرف اول را می زند. همانطور که از نام آن پیداست، این پهپاد فوق العاده جمع و جور و سبک است و تنها 249 گرم وزن دارد و آن را به یک پهپاد بسیار قابل حمل تبدیل می کند.
اما در حالی که Air 3 کمی بزرگتر و سنگین تر است، در مقایسه با سایر پهپادهای هم رده خود همچنان قابل حمل است. مویک ایر 3 از نظر ظاهری که نگاه می کنید کمی لاغرتر از نسخه قبلی یعنی ایر 2 اس به نظر می رسد اما 125 گرم سنگین تر است.

قابلیت حمل مویک ایر 3 با مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

عملکرد دوربین

مویک ایر 3مویک ایر 2 اسمینی 3 پرو
سنسور دوربین اصلی زاویه باز: CMOS 1/1.3 اینچ
دوربین تله فوتو: CMOS 1/1.3 اینچ
CMOS 1 اینچCMOS 1/1.3 اینچ
کیفیت فیلم 4K/100fps 5.4K/30fps4K/60fps
کیفیت تصویر48 مگاپیکسل20 مگاپیکسل48 مگاپیکسل
پروفایل رنگیD-Log M/HLGنرمالD-Cinelike

عملکرد دوربین جایی است که DJI Air 3 می درخشد. Air 3 دارای اولین سیستم دوربین دوگانه اصلی سری Air است که یک دوربین زاویه باز 1/1.3 اینچی CMOS و یک دوربین تله متوسط 1/1.3 اینچی CMOS 3x در بدنه ای براق و جمع و جور تعبیه شده است. اندازه سنسور این دو دوربین یکسان است اما فواصل کانونی متفاوتی دارند و کیفیت تصویر ثابت و امکانات تصویربرداری پویاتری ارائه می‌دهند.

دوربین مویک ایر 3 در برابر مویک ایر 2 اس و مینی 3 پرو

هر دو دوربین توانایی تولید عکس‌های خیره‌کننده 48 مگاپیکسلی را دارند که جزئیات پیچیده را به نمایش می‌گذارند، تجربه بصری واقعی را ارائه می‌کنند و در صورت نیاز، امکان برش بدون زحمت پس از تولید را فراهم می‌کنند.

کیفیت دوربین مویک ایر 3 در برابر مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

دو سنسور CMOS 1/1.3 اینچی Air 3 همچنین امکان پشتیبانی از ISO دوگانه و خروجی مستقیم ویدیوی 4K/60fps HDR را بدون برش می‌دهد. در نتیجه، فیلم‌های ثبت‌شده توسط هر دو دوربین دارای رنگ‌های پر جنب و جوش، انتقال صاف در نور است و تصاویری دقیق و نفس‌گیر ارائه می‌دهد که مطمئناً هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

مویک ایر 2 اس که به سنسور تصویر 1 اینچی و پیکسل‌های بزرگ 2.4 میکرومتری مجهز شده است، می‌تواند جزئیات خیره‌کننده را ثبت کند، اما تنها با یک دوربین، عکس‌های پویا ارائه شده با Air 3 به سادگی امکان‌پذیر نیست. در حالی که Mini 3 Pro قابلیت های دوربین قابل احترامی را ارائه می دهد، سنسور کوچکتر آن کیفیت کلی تصویر آن را محدود می کند.

عملکرد پرواز

مویک ایر 3مویک ایر 2 اسمینی 3 پرو
زمان پرواز46 دقیقه31 دقیقه47 دقیقه
سیستم تشخیص موانعدارد – از تمامی جهاتدارد – از 4 جهتدارد – از 3 جهت
سیستم اتصالDJI O4
انتقال 20 کیلومتر – کیفیت 1080P/60fps
DJI O3
انتقال 12 کیلومتر – کیفیت 1080P/30fps
DJI O3
انتقال 12 کیلومتر – کیفیت 1080P/30fps

هر سه پهپاد عملکرد قابل توجهی از پرواز ارائه می دهند، اما تفاوت هایی وجود دارد که باید در نظر گرفت. مویک ایر 3 دارای قابلیت تشخیص موانع در همه جهات است که تجربه پرواز ایمن تری را تضمین می کند. همچنین حداکثر زمان پرواز طولانی 46 دقیقه را ارائه می دهد که به شما زمان بیشتری برای ماجراجویی، برنامه ریزی عکس ها و لذت از پرواز می دهد.

مویک مینی 3 پرو در حالی که عملکردش بد نیست، از همه طرف تشخیص موانع ندارد و حداکثر زمان پرواز کمی کمتری دارد.

عملکرد پرواز مویک ایر 3 در برابر مویک ایر 2 اس و مویک مینی 3 پرو

هاب شارژ باتری جدید Air 3 با عملکرد مبتکرانه انتقال نیرو، تجربه شارژ را متحول می کند.

به سادگی با فشار دادن و نگه داشتن دکمه عملکرد هاب شارژر می توانید نیروی باقی مانده را از چندین باتری به باتری که بیشترین درصد شارژ را دارد منتقل کنید. این ویژگی هوشمند تضمین می‌کند که باتری کاملاً شارژ شده‌تری دارید، که اگر می‌خواهید یک پرواز کامل دیگر را در شرایطی که گزینه‌های شارژ محدود است انجام دهید، بسیار مفید است.

یکی دیگر از ارتقاء قدرتمند مویک ایر 3 انتقال ویدئو است. انتقال ویدیوی نسل بعدی O4 حداکثر برد 20 کیلومتری را با پایداری افزایش یافته و یک فید زنده با حداکثر کیفیت 1080p/60fps برای اطمینان از تماشای فوق‌العاده روان تا فاصله دورتر فراهم می‌کند.

هاب شارژر مویک ایر 3

ویژگی های هوشمند

 

مویک ایر 3مویک ایر 2 اسمینی 3 پرو
ردیابی سوژهActive Track 5.0Active Track 4.0Active Track 4.0
Master Shotsدارددارددارد
Waypointدارد – – –– – –
تصویر برداری عمودی– – –– – –دارد

هر سه پهپاد مجهز به ویژگی های پرواز هوشمند هستند که تجربه کلی هر کاربری را بهبود می بخشد. از مهمترین این موارد می توان به ActiveTrack اشاره کرد که به پهپاد اجازه می دهد تا به طور خودکار یک سوژه را ردیابی و دنبال کند، و MasterShots که ویدیوهای سطح حرفه ای را با حداقل تلاش ایجاد می کند.

یکی از ویژگی های برجسته Mini 3 Pro عکاسی عمودی واقعی است، جایی که گیمبال می تواند به صورت فیزیکی 90 درجه بچرخد تا بدون نیاز به برش یا تغییر اندازه، فیلمی را که برای شبکه های اجتماعی نیاز دارید ایجاد کند.

برای اولین بار، ویژگی Waypoint اکنون در سری Air و نسخه ایر 3 موجود است. برای دستیابی به حرکات پیچیده دوربین و تک‌برداشت‌های خیره‌کننده، از قبل مسیرهای پرواز و اقدامات عکسبرداری را برای Air 3 برنامه‌ریزی کنید. همچنین می‌توانید مسیرهای پرواز را ذخیره کنید تا همان حرکت را با دقت در زمان یا تاریخ بعدی تکرار کنید، و دری را به روی عکس‌های تایم لپس طولانی‌مدت باز کنید که انتقال‌هایی مانند روز به شب یا فصل به فصل را ثبت می‌کنند.

مویک ایر 3 به لطف ActiveTrack 5.0 جدید، که طیف وسیع تری از امکانات خلاقانه را در اختیار کاربران قرار می دهد، ارتقای بزرگی در عملکرد ActiveTrack ارائه می دهد. ActiveTrack 5.0 با بهره گیری از فناوری پیشرفته تشخیص سوژه، از چندین حسگر بینایی به طور همزمان برای شناسایی و تمایز سوژه ها از اشیاء اطراف استفاده می کند و به طور موثر سوژه را در کادر قفل می کند.

این ویژگی ردیابی پیشرفته امکان تنظیم یکپارچه زوایای ردیابی را فراهم می کند که نتایج صاف و طبیعی تری را ارائه می دهد. علاوه بر این، به لطف محیط پیشرفته و الگوریتم‌های حسگر سوژه، مویک ایر 3 به سرعت به حرکات سوژه و نشانه‌های محیطی پاسخ می‌دهد و به طور استراتژیک یک مسیر ردیابی بهینه را برنامه‌ریزی می‌کند.

ریموت کنترل

مویک ایر 3مویک ایر 2 اسمینی 3 پرو
ریموت کنترلDJI RC 2DJI RCDJI RC

دی جی آی ایر 3 با ریموت DJI RC 2 به روز شده سازگار است. عملکرد کلی آر سی 2 در مقایسه با DJI RC، به طرز چشمگیری بهبود یافته است. راه حل انتقال ویدئو ارتقا یافته است و سیستم آنتن از 1T2R به 2T4R ارتقا یافته است.

با DJI Air 3 می توان از انتقال ویدئو O4 استفاده کرد. DJI RC 2 دارای دو آنتن داخلی و دو آنتن خارجی است و امکان تنظیم زاویه را برای آنتن‌های دوگانه خارجی برای دستیابی به جلوه‌های انتقال ویدئو بهینه می‌کند.

ریموت کنترل مویک ایر 3 در مقایسه با مویک ایر 2 اس و مینی 3 پرو

قیمت مویک ایر 3 در مقایسه با مویک ایر 2 اس و مینی 3 پرو

قیمت اغلب یک عامل تعیین کننده برای بسیاری از مصرف کنندگان است. مویک مینی 3 پرو گزینه مقرون به صرفه تری است و برای مبتدیان یا کسانی که به دنبال محدود کردن هزینه های خود هستند مناسب است.

خرید مویک مینی 3 پرو از دامزیک

DJI Air 3 با ویژگی‌های پیشرفته و عملکرد دوربین برتر، قیمت بالاتری دارد، اما برای علاقه‌مندان و حرفه‌ای‌هایی که به دنبال بهترین عملکرد ممکن از یک پهپاد قابل حمل و سبک وزن هستند، مناسب است.

قیمت مویک ایر 3 بسته ترکیبی با ریموت کنترل DJI RC 2

نتیجه

انتخاب بین مویک ایر 3، مویک ایر 2 اس و مینی 3 پرو در نهایت به نیازها و بودجه خاص مشتری بستگی دارد. اگر حمل و نقل و مقرون به صرفه بودن اولویت اصلی شماست، کوادکوپتر دی جی آی مینی 3 پرو بهترین انتخاب است.

با این حال، اگر به عملکرد فوق‌العاده دوربین، تشخیص موانع و ویژگی‌های پیشرفته اهمیت می‌دهید، DJI Air 3 برنده واضح آن است. آنچه را که از یک پهپاد دوربین دار می خواهید و نیاز دارید و اینکه چگونه با ویژگی های ذکر شده در بالا مطابقت دارد را در نظر بگیرید و باید بتوانید بر اساس ترجیحات و بودجه خود تصمیم مناسبی بگیرید. هر پهپادی را که انتخاب کنید، هر سه کیفیت و عملکرد استثنایی را ارائه می‌کنند که به راحتی می‌تواند تجربه عکاسی هوایی و فیلم‌برداری شما را بالا ببرد و فیلمی از ماجراجویی بعدی‌تان را ارائه دهد که دوستش خواهید داشت.

در ادامه برای خرید پهپاد از برند DJI به فروشگاه دامزیک مراجعه کنید. دامزیک مرکز خرید تمامی محصولات شرکت DJI از تجهیزات فیلم برداری و تصویر برداری گرفته تا سمپاش های اگراس و پهپادهای صنعتی در ایران می باشد.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا