کوادکوپترهای پیشنهادی

ایالات متحده آمریکا کمپانی DJI را به لیست سیاه خود اضافه کرد

یک خبر تکان دهنده برای کمپانی DJI، غول بازار هواپیماهای بدون سرنشین تجاری که مطمئنا عواقب بسیار بدی برای آن به همراه خواهد داشت. پرواز پهپادهای دی جی ای در آسمان آمریکا ممنوع اعلام شد. آیا DJI همانند هواوی به لیست سیاه آمریکا اضافه می شود؟ در زمانی که به خاطر تحریم شرکت Huawei تنش ها بالا گرفته بود وزارت امنیت داخلی آمریکا از خطرات پهپادهای DJI گفته و اذعان کرده که اطلاعات کاربری و همچنین اطلاعات سازمان های آمریکایی از طریق این پهپادها در اختیار چین قرار می گیرد. اما هیچ مدرکی برای اثبات این بیانات خود ارائه نداده، خبری که برای DJI چندان خوشایند نمی باشد.

DJI company

ایالات متحده آمریکا اخیرا تولید کننده پیشرو هواپیماهای بدون سرنشین، معروف به DJI را به لیست سیاه خود اضافه کرد. بنابراین شرکت دی جی ای هم به ده ها شرکت دیگر که قبلا در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته اند، افزوده شد. پهپاد DJI در سال 2018 دارای 70 درصد از سهم بازار جهانی پهپادهای خصوصی بوده که با کاهش 5 درصدی اکنون به 69 درصد رسیده است. با این وجود هیچ شرکت توابع آمریکا اجازه تبادل قطعات با این تولید کننده چینی را نخواهند داشت.

اما این اتفاق چه عواقبی برای این کمپانی به دنبال دارد؟ مطمئنا DJI به طور بی سابقه ای با رکود روبرو می شود. با این وجود تمامی منافع این کمپانی در واقع بازار آن در کشورهای متحد آمریکا در خطر است. و از طرف دیگر تولید کننده های دیگر نظیر اسکای دیو که یک شرکت آمریکایی می باشد، جایگزین DJI در بازار آمریکا و کشورهای اروپایی می شود.
مطمئنا دی جی ای برای جبران مافات قیمت محصولات خود را بالا می برد که اقدام مناسبی نیست و شرایط را برای خرید مشتریان سخت خواهد کرد. افزودن DJI به لیست سیاه آمریکا یعنی زمینه برای پیشروی سایر تولید کننده ها فراهم شده است. همانطور که در بالا هم بیان کرده ایم، وزارت امنیتی آمریکا نگرانی شدیدی از اطلاعات جمع آوری شده با پهپادهای DJI داشته است. علاوه بر این ایالات متحده آمریکا قصد دارد با تحریم کمپانی DJI در واقع تولید کننده های داخلی خود، نظیر اسکای دیو، پاروت و غیره را توسعه ببخشد.

واشنگتن (رویترز) خبر داد، که آمریکا بزرگترین تولید کننده پهپاد تجاری جهان یعنی کمپانی DJI را به همراه ده شرکت چینی دیگر به لیست سیاه اقتصادی خود اضافه می کند. دولت ایالات متحده پیش از این نگرانی هایی را درباره DJI و دیگر سازندگان چینی هواپیماهای بدون سرنشین مطرح کرده بود. از جمله این نگرانی ها می توان به نظارت بر اقوام خاصی در چین اشاره کرد که با استفاده از پهپادهای DJI دولت چین آنها را زیر نظر می گرفت.

کمپانی DJI به عنوان برترین تولید کننده پهپاد در جهان محصولات حرفه ای زیادی نظیر پهپادهای تاشوی مویک را عرضه کرده که در عرصه فیلم برداری و صنعتی خدمات بی نظیری به بشر ارائه داده اند. به هر حال DJI همانند شرکت هواوی از تبادل قطعات و فناوری با شرکت های آمریکایی محروم میشود.

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن