استفاده از پهپاد های سمپاش dji برای مبارزه با مالاریا در آفریقا

use DJI’s Agras Drones for Fight Against Malaria
کوادکوپترهای پیشنهادی

چند سال پیش زمانی که فرانک وانگ در حال ساخت کوادکوپتر فانتوم بود. فانتومی که در اصل یک اسباب بازی بود. حتی تصورش نمی کرد که روز کمپانی dji تا این حد بزرگ شود. که از پهپاد هایش در صنعت کشاورزی و امروز برای مبارزه با مالاریا مورد استفاده قرار گیرند. و اینکه اصلا تصویر نمی کرد که این هلی شات یا کوادکوپتر بتواند روزی در کاهش بیماری مالاریا آن هم در قاره آفریقا موثر باشد.

بعد از موفقیت دی جی آی در تولید پهپاد سمپاش برای آفت زدایی و سمپاشی مزارع، حالا دانشمندان در قاره آفریقا کشور تانزانیا از پهپادهای DJI Agras برای مبارزه با پشه مالاریا استفاده می کنند. Agras MG-1S پهپادی برای سمپاشی مزارع از آن استفاده می شود. حالا به ابزار دانشمندان در مبارزه با مالاریا و حشرات خطرناک تبدیل شده است. بدون شک محصولات دی جی آی و پهپادهای فوق پیشرفته ای مانند Agras MG-1S می تواند یکی از عناصر مهم در متحول کردن تلاش برای مبارزه با مالاریا باشد. این drone یکی از پرفروش ترین محصولات دی جی آی در بخش صنعت و کشاورزی می باشد.

این تجهیزات در یک پروژه آزمایشی توسط متخصصان و حشره شناسان در زنگبار، سفارش و مورد استفاده قرار می گیرند که در نهایت می تواند نحوه کنترل جمعیت پشه ها را متحول کند.

پروژه استفاده از پهپاد برای مبارزه با مالاریات توسط دکتر بارت نولز هدایت می شود. روش جدید مبارزه با انواع حشرات از طریق سمپاشی مزارع برنج با مایع غیر سمی برای نابودی جمعیت حشرات مضر هست.

این پروژه از زنگبار در تانزانیا آغاز شده است. هدف از این پروژه، این است که نشان دهیم کاربرد دقیق حشره کشهای بیولوژیکی در مزارع برنج می تواند جمعیت پشه های محلی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این تیم از جمعیت پشه ها قبل از سمپاشی و بعد از سمپاشی فیلمبرداری می کند تا نشان دهد که استفاده از پهپاد برای مبارزه با پشه ها و آفت مزارع چقدر می تواند مفید باشد. طرحی که در صورت موفقیت می توان از آن در سراسر قاره آفریقا و حتی آسیا از آن استفاده کرد. 

دکتر بارت نولز، دانشمند این پروژه گفت: “این تجربه به لطف یک پهپاد DJI Agras MG1-S سفارشی انجام شده است که امکان سمپاشی و ریختن مایع Aquatain را بر روی مزارع برنج فراهم می کند.”

استفاده از پهپاد سمپاش ثابت می کند که برای درمان کارآمد مزارع بزرگ برنج ضروری است، زیرا سم پاشی با دستی بسیار وقت گیر است و استفاده از هلیکوپتر بسیار گران است و حتی استفاده از هلیکوپتر به سادگی قابل انجام نیست.

DJI’s Agras Drones Fight Against Malaria in africa

در زنگبار چندین مزارع برنج با سطوح متفاوت توسط پهپادهای دی جی آی مورد سمپاشی قرار گرفته تا با مقایسه مزارع نتایج حاصل مورد بررسی قرار بگیرد. و هر مزرعه میعاری برای اندازه میزان تاثیر گذاری پهپاد و سمپاشی با کوادکوپتر باشد. دانشمندان امیدوارند مزارعی که با مایع Aquatain به وسیله پهپاد مورد سمپاشی قرار گرفته اند. جمعیت پشه ها و حشرات پدید آمده در دوره های بعدی به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. که این به نوبه خود منجر به افت کاهش حشرات گزنده و مالاریا خواهد بود.

پس از انجام آزمایش، این تیم علمی قصد دارد تا یافته ها خود را در یک ژورنال علمی منتشر کند تا در مورد روش جدید استفاده از پهپاد برای سمپاشی مزارع و مبارزه با حشرات خطرناک که سلامتی ما را تهدید می کنند، تبلیغ کنند.

پرفسور ولفگانگ ریچارد موکابانا از دانشگاه نایروبی وی گفت: “این پروژه آزمایشی اولین تلاش برای مبارزه با مالاریا با استفاده از پهپاد سمپاش در مقیاس گسترده است. اگر نتایج این آزمایش ها در حد انتظار باشد ، این می تواند به یک پیروزی چشمگیر برای مبارزه با مالاریا شود. که در نهایت منجر به گسترش استفاده از فناوری DJI خواهد بود.

دکتر Barbara Stelzner مدیر ارتباطات و بازیابی شرکت DJI در اروپا گفت: ما به عنوان پیشگام در این زمینه مفتخریم که دانشمندان از پهپادهای سمپاش دی جی آی برای مبارزه با مالاریا در آفریقا استفاده می کنند. آرزو کنیم و امیدواریم که این رویکرد به طور قابل توجهی در رفع این بیماری کشنده در مناطق آسیب دیده سراسر جهان نقش داشته باشد.

“کاهش موارد ابتلا به عفونت های جدید مالاریا نه تنها پایان به رنج های مردم آفریقا از ناحیه این حشرات و بیماری های مرتبط با آنها پایان می دهد بلکه به تولید بیشتر محصول کمک می کند و چشم اندازهای اقتصادی جدیدی در آفریقا ایجاد می کند.”

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن