مقایسه سمپاش dji Agras T16 با Agras MG 1P

مقایسه سمپاش دی جی آی آگراس تی 16 با اگراس MG 1P - بررسی دو پهپاد کشاورزی دی جی آی
کوادکوپترهای پیشنهادی

مقایسه سمپاش Agras T16 با Agras MG 1P – پهپادهای کشاورزی DJI

کشاورزی یکی از مشاغل عمده با درآمدهای کلان می باشد که تاثیر بسیاری بر اقتصاد یک کشور دارد. اما کشاورزی به صورت سنتی نمی تواند بهره برداری مفیدی داشته باشد و از همین رو در عرصه ساخت ماشین آلات کشاورزی اقدامات فراوانی صورت گرفته است. کمپانی پر آوازه DJI در این زمینه قدمی مفید برداشته و با ساخت پهپادهای سمپاش سری آگراس خدمتی نوین به کشاورزان ارائه داده است. از پیشرفته ترین هواپیماهای بدون سرنشین مخصوص سمپاشی هگزاکوپترهای اگراس تی 16 و Agras MG 1P بوده اند که هر دوی آنها ساخت همین کمپانی می باشند. اما مطمئنن شما کاربرانی که این کلید واژه را جستجو کرده اید می خواهید بدانید که کدام محصول را خریداری کنید یا پهپاد مورد نظر شما دارای چه قابلیت های مفیدی می باشد. در ادامه همین محتوا یعنی مقایسه سمپاش Agras T16 با Agras MG 1P کادر پشتیبانی فروشگاه دامزیک به کاربران خود مشاوره لازم جهت خرید سمپاش مورد نظر را خواهند داد.

دی جی آی اگراس تی 16 بزرگتر و پیشرفته تر نسبت به Agras MG 1P

با نگاهی به ظاهر هر دو محصول متوجه این نکته می شویم که سمپاش T16 نسبت به برادر بزرگتر خود بسیار بزرگتر و حجیم تر ظاهر شده است. مهمترین تفاوت ظاهری این دو پهپاد صنعتی تعداد روتور ها و جایگاه نصب تانکر آنها می باشد، آگراس تی 16 یک هگزاکوپتر می باشد که دارای 6 عدد روتور قدرتمند بوده و قادر به حمل وزن بیشتری می باشند تانکر مخصوص سموم و آفت کش ها در بخش مرکزی مولتی روتور نصب می شود و از قسمت بالایی می توانید آن را تعویض کنید. اما وان پی یک اکتاکوپتر بوده و همانطور که از عنوان آن بر می آید دارای 8 عدد روتور براشلس می باشد که به صورت دوتایی بر روی یک بازوی مستحکم نصب می شوند. هر دو محصول دارای بازوهای تاشو می باشند که بعد از پرواز و انجام عملیات سمپاشی می توانید بال های آنها را در زیر و کنار هم قرار داده و پرنده را در یک فضای کوچک حمل و نگهداری کنید.

ظرفیت تانکر و سیستم اسپری

تانکر مخصوص حمل سموم و کودهای شیمایی برای آگراس T16 بزرگتر ساخته شده و حجم بیشتری از سموم را در خود جای می دهد. تانک 16 لیتری برای این هگزاکوپتر در نظر گرفته اند تا بتواند با یک بار پرواز متراژ بیشتری از مزارع کشاروزی را سمپاشی کند. این تانکر ها به راحتی قابل تعویض می باشند و با خرید تانک های اضافه می توانید عملیات سمپاشی را سرعت ببخشید. سیستم اسپری پهپاد صنعتی تی 16 با استفاده از 4 عدد پمپ نیرومند سموم و کودهای شیمیایی را جهت پاشش روانه نازل ها می کند. 8 عدد اسپری مدل XR11001VS برای فرایند پاشش در نظر گرفته شد که توان کاری آنها حدود 3.6 لیتر در دقیقه می باشد. یعنی در دقیقه حدود 6 برابر پهپاد سمپاش DJI Agras MG 1P سمپاشی می کند. محدوده پاشش T16 حدود 44 درصد نسبت به رقیب خود افزایش داشته یعنی از 4.5 متر به 6.5 متر رسیده است. این افزایش محدوده پاشش می تواند رابطه مستقیم با فاصله نازل ها داشته باشد که در مدل تی 16 به خاطر افزایش ابعاد پرنده فاصله اسپری ها بیشتر شده است. حداقل توان کاری اگرس T16 حدود 10 هکتار در ساعت می باشد که وابسته به محیط کار و نحوه تنظیم پارامترها می تواند متفاوت باشد. و در شرایط ایده آل به حداکثر توان کاری یعنی 24.7 هکتار در ساعت می رسد.

سیستم مکان یاب GNSS به همراه ماژول RTK

سیستم مکان یاب DJI Agras T16 نسبت به مدل قبلی خود دچار تحولاتی شده و قابلیت دریافت اطلاعات از تمامی ماهواره های جهانی نظیر GPS و GLONASS را دارد. در واقع از سیستم GNSS به همراه قطعه RTK جهت دقت بیشتر استفاده کرده است. هسته اصلی هر دو محصول با استفاده از یک قاب ماژولار محافظت می شود که با کسب نمره IP67 می تواند محصول را در برابر آب و تمامی گرد و غبارها محافظت کند. بنابراین شما می توانید بعد از عملیات سمپاشی با خیال راحت پهپاد را بشویید و اصلا نگران ورود آب به محفظه داخلی و سایر قطعات آن نباشید.

سیستم رادار پیشرفته برای ممانعت از موانع

در مقایسه سمپاش DJI Agras T16 با DJI Agras MG 1P عواملی هست که هر دو محصول از آنها بهره می برند و از مهمترین آنها سیستم RADAR پیشرفته برای ردیابی پیشرفته زمین و تشخیص تمامی موانع می باشد. اما این تکنولوژی در نسخه آگراس T16 بروز شده و قابلیت های مفیدی خدمت کاربران ارائه می دهد. از مهمترین کاربردهای این رادارها تشخیص اجسام متحرک ، نقاط مورد نظر و استخراج مشخصاتی نظیر سرعت ، ارتفاع هواپیما از سطح زمین و غیره می باشد. این سیستم تشخیص موانع می تواند تمامی موانع نظیر سیم و پایه های برق ، درختان و سایر اجسام روبروی خود را از فاصله 15 متری تشخیص داده و از برخورد با آنها جلوگیری کند. در هگزاکوپتر Agras T16 رادار تصویر برداری DBF تصاویر سه بعدی به صورت ابری تهیه می کند که علاوه بر تشخیص موانع در مناطق کوهستانی زاویه شیب کوهستان را محاسبه کرده و با حفظ ارتفاع مناسب از سطح زمین حرکت می کند. این رادارها به کاربر این امکان را می دهند تا در تمامی مناطق صاف ، کوهستانی و در میان درختان عملیات سمپاشی مزارع خود هر چه بهتر فرا بگیرد. در ضمن این قطعه به صورت ماژولار ساخته شده که در برابر خطرات ناشی از ورود آب محفوظ می باشد.

سمپاش های اگراس تی 16 و MG 1P با دوربین FPV

هر دو هواپیمای بدون سرنشین از دوربین FPV بهره می برند. این دوربین در ام جی وان پی دارای زاویه دید 123 درجه می باشد با این تفاوت که برای تی 16 از دوربینی با زاویه دید افقی 98 درجه و افقی 78 درجه به کار گرفته اند. ویدئوهای ضبط شده با این دوربین دارای کیفیت 1280×960 پیکسل می باشند که با سرعت 30 فریم به صورت زنده در اختیار کاربران قرار می گیرند. اما این نکته را عرض کنم که فیلم های تهیه شده بر روی حافظه یا تلفن همراه ذخیره نخواهند شد. اما ممکن است این سوال برای کاربران پیش بیاید که استفاده از دوربین چه مزیتی در امر سمپاشی دارد؟ کاربران با استفاده از دوربین می توانند ایستگاهای پروازی به ثبت برسانند و در مواقع ضروری سیستم GNSS مختصات این ایستگاه پروازی را استخراج کرده و به صورت خودکار به طرف آنها حرکت می کند. برای استفاده صحیح از این قابلیت مفید ابتدا از برنامه کنترل پرواز ویژگی Waypoint را فعال کرده و با پرواز در لبه ها ایستگاه پروازی را در نقطه دلخواه خود به ثبت برسانید.

برد پروازی 5 کیلومتر برای بهره برداری از مناطق دوردست و گسترده

فرستنده رادیویی در نظر گرفته شده برای DJI Agras T16 و اگراس ام جی 1 پی برد مسافتی قابل قبول 5 کیلومتر را ارائه می دهد که با این برد پروازی می تواند محدوده وسیعی از مزارع کشاورزی شما را در یک مسیر رفت و برگشت سمپاشی کند. این کنترل از راه دور دارای یک نمایشگر لمسی 5.5 اینج با وضوح نمایش بالا و رم 16 گیگ می باشد. کاربران این امکان را دارند که 5 هواپیمای بدون سرنشین آگراس را به صورت همزمان با استفاده از این ریموت کنترل هدایت کنند. کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن پرواز مولتی روتور بر نحوه پرواز هر کدام از آنها تمرکز داشته باشند.

پهپاد سمپاش تی 16 با مداومت شارژی بیشتر

سمپاش DJI Agras T16 دارای مداومت پروازی بیشتری می باشد. باتری در نظر گرفته برای این محصول از نوع لیتیومی با ظرفیت 17500 و ولتاژ 51.8 ولت می باشد و در هنگامی که تانکر پر از سموم و آفت کش ها باشد یعنی با وزن 40.5 کیلوگرم تیکاف کند حدود 10 دقیقه مداومت شارژی دارد. در غیر این صورت زمانی که تانکر خالی باشد و تنها وزن پرواز همان وزن پهپاد باشد حدود 18 دقیقه می توانید این هواپیمای بدون سرنشین و صنعتی را در آسمان نگه دارید. اما باتری در نظر گرفته برای DJI Agras MG 1P ظرفیت کمتری دارد که در نتیجه مداومت پروازی کمتری را ارائه می دهد. ظرفیت بیشتری که باتری Agras T16 دارد با وجود وزن بالای پرنده نمی توانید اختلاف زیادی در زمان پرواز آنها ایجاد کند. شارژر در نظر گرفته برای T16 هوشمندانه کار کرده و از باتری در برابر ولتاژ های قوی محافظت می کند. این شارژر برخلاف مدل در نظر گرفته برای اگراس ام جی وان پی که دو عدد باتری را به صورت همزمان به شارژ می رساند از نوع 4 کانال می باشد که با توان خروجی بالا حدود 20 دقیقه یک باتری تی 16 را به حالت فول شارژ در می آورد.

نتیجه نهایی ؛ کدام پهپاد را خریداری کنیم؟ اگراس T16 یا آگراس MG 1P

اگر محتوای بالا یعنی مقایسه سمپاش Agras T16 با Agras MG 1P را به خوبی درک کرده باشید مطمئنن پاسخ این سوال خود را به دست آورده اید، که برای سمپاشی مزارع گسترده و نظارت بر تمامی فراورده های کشاوزی کدام یک از این پهپادها مناسب می باشد؟ مطمئنن مدل آگراس T16 می تواند این عملیات را تسریع ببخشد و در زمان کمتری کارایی بیشتری را برای کاربران ارائه دهد. و این تصور هم دور از ذهن نیست که قیمت در نظر گرفته برای آن بیشتر از رقیب خود یعنی MG 1P باشد.

بهترین نمایندگی برای خرید پهپاد سمپاش

فروشگاه دامزیک به عنوان وارد کننده و نمایندگی معتبر هلیشات دی جی آی در ایران تمامی خدمات مربوطه نظیر مشاوره رایگان، تهیه قطعات جانبی و بررسی محصولات این کمپانی را خدمت مشتریان خود ارائه می دهد. اکنون شما مشتریان عزیز که علاقمند به خرید این پهپادهای کشاورزی DJI می باشید می توانید از همین فروشگاه نسبت به خرید محصول مورد نظر خود با قیمت مناسب اقدام کنید.

جدول مقایسه مشخصات پهپاد تی 16 با ام جی وان پی

نام اگراس تی 16 آگراس ام جی پی وان
ابعاد در حالت تاشو: 179x151x73 سانتی متر
در حالت آماده به کار: 250x221x73 سانتی متر
در حالت تاشو: 780x780x582 سانتی متر
در حالت آماده به کار: 146x146x58 سانتی متر
کمپانی سازنده DJI DJI
رنگ سیاه سیاه
وزن 18.5 کیلوگرم بدون باتری و تانکر 9.7 کیلوگرم بدون باتری
وزن تیکاف 40.5 کیلوگرم در حالتی که تانکر پر باشد 23.9 کیلوگرم به همراه تانکر و سیستم RTK
ظرفیت تانکر 16 کیلوگرم 10 لیتر (10 کیلوگرم)
دوربین Vision دارد- برای مشاهد زنده با رزولوشن 1280×960 پیکسل دارد با زاویه دید افقی 98 و عمودی 78
موتور براشلس براشلس
سرعت
10 متر بر ثانیه 12 متر بر ثانیه در حالت مد P و F
موقعیت یاب جهانی
دارد از نوع GNSS دارد – از نوع GPS و GLONASS
باتری باتری لیتیومی با ظرفیت 17500 میلی آمپر باتری لیتیومی با ظرفیت 12000
زمان پرواز حدود 10 دقیقه هنگام سمپاشی با تانکر پر
حدود 18 دقیقه در حالتی که تانکر خالی باشد
20 دقیقه در حالتی که تانکر خالی باشد (وزن 13.7 کیلوگرم)

9 دقیقه با حداکثر وزن پرواز یعنی 23.9 کیلوگرم

مدت زمان شارژ باطری 20 دقیقه با استفاده از شارژر 4 کاناله حدود نیم ساعت با استفاده از شارژر 2 کاناله
نحوه کنترل رادیوی کنترل یا تلفن همراه ریموت کنترل
ممانعت از موانع دارد – با استفاده از رادار امنیتی دارد با استفاده از رادار پیشرفته
فرکانس رادیوی کنترل 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز با چهار کانال 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز
برد مسافتی FCC 5 کیلومتر 5 کیلومتر
ابزار درون پکیج محصول پهپاد سمپاش DJI Agras T16 ، رادیوی کنترل ، باتری لیپو ، جعبه شارژ باطری ، شارژر ، پروانه ها ، کیف محصول ، دفترچه راهنما و … پهپاد سمپاش DJI MG-1P ، رادیوی کنترل ، باتری لیپو ، جعبه شارژ باطری ، شارژر ، پروانه ها ، کیف محصول ، دفترچه راهنما و …

 

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

2 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه سمپاش dji Agras T16 با Agras MG 1P»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن