مقایسه مویک ایر 2 اس با مویک 2 پرو

مقایسه مویک ایر 2 اس با مویک 2 پرو
کوادکوپترهای پیشنهادی

مقایسه مویک ایر 2 اس با مویک 2 پرو – پیشرفته ترین پهپادهای مویک DJI

اگر از صاحبان Mavic 2 Pro هستید و مقایسه مویک ایر 2 اس با مویک 2 پرو را جستجو کرده اید، احتمالا قصد دارید تا کوادکوپتر 2 پرو خود را به خاطر DJI Air 2S بفروشید. طبق تجربه سه ساله ای که از این محصول و عملکردهای پروازی و فیلم برداری آن داریم می خواهیم تا تجربیات خود را در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم. بعد از مویک 2 پرو ما پهپادهای زیادی را پرواز داده ایم، اما اکنون به لطف مویک ایر 2 اس قصد داریم تا سطح مهارت های خود را با این هواپیمای بدون سرنشین ارتقاع دهیم.

dji air 2s vs mavic 2 pro

ایر 2 اس با سنسور 1 اینچ CMOS که کیفیت فیلم 5.4K ارائه می دهد و ویژگی هوشمندانه MasterShots به همراه چند ویژگی اساسی دیگر بسیاری از علاقمندان را وسوسه می کند. Air 2S هر چند نام خود را از خط تجاری مویک خارج کرده، اما همچنان تمامی ویژگی های خانواده مویک را به ارث می برد. و تمامی قابلیت های مویک 2 پرو و البته بیشتر را در یک قالب سبکتر و کوچکتر ارائه می دهد.

اخیرا هلی شات DJI AIr 2S است که با سنسور 1 اینچی، 20 مگاپیکسل و 595 گرم وزن توجه بسیاری از علاقمندان را جذب خود کرده است. و یک پیشنهاد عالی برای عکاسانی است که برای فیلم برداری هوایی به صورت حرفه ای قصد خرید کوادکوپتر را دارند.

برای حمل آسان مولتی روتور پایین نگه داشتن کیت همیشه برای ما یک چالش بود. آیا من باید مویک 2 پرو خود را با مشخصات (214x91x84 میلی متر در حالت تاشو و 907 گرم وزن) بفروشم و از پول آن برای خرید ایر 2 اس با مشخصات (595 گرم وزن و ابعاد 180x97x80 میلی متر در حالت تاشو) استفاده کنم؟ مطمئناً ، اندازه هر دو پهپاد در حالت تا شده تفاوت چشمگیری ندارد، اما 312 گرم صرفه جویی در وزن (به علاوه باتری های کوچکتر و سبک تر) یک قابلیت اساسی و مهم می باشد. و این تنها دلیلی نیست که به دنبال فروش Mavic 2 Pro خود هستم. 

در سال 2018 هنگامی که قصد خرید کوادکوپتر دوربین دار را داشتم، سه مورد مویک 2 پرو، مویک 2 زوم و مویک پرو در اولویت بودند. من یک کوادکوپتر سبک و جمع و جور می خواستم.
من به دلایل ساده ای بالاخره مویک 2 پرو را خریداری کرده ام. اولا به لطف طراحی تاشو نسبت از سری فانتوم سبکتر و کوچکتر می باشد. همچنین مویک 2 پرو سنسور بزرگتر 1 اینچی بزرگتر از Mavic Air اصلی و Mavic 2 Zoom دارد. و در آخر ، از دیافراگم قابل تنظیم آن می توان برای افزایش عمق میدان دید در کنار ایجاد توانایی تنظیم نوردهی هنگام فیلمبرداری در حال پرواز استفاده کرد.

در آن زمان مویک 2 پرو در میان تمامی پهپادهای مصرفی دی جی آی با بهترین کیفیت تصویربرداری می کرد. و صادقانه بگوییم هنوز هم صاحب بهترین و برترین قابلیت ها می باشد. و تنها یک هلی شات سبکتر با سنسور 1 اینچی می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد که ایر 2 اس شایسته این عنوان می باشد.

ما در سال گذشته شاهد مویک ایر 2 بودیم که هر چند دوست داشتنی و کاربردی بود، اما در اندازه سنسور یک گام به عقب آمده بود. اما وقتی Air 2S آمد یک داستان متفاوت بود.

مقایسه کیفیت دوربین ایر 2 اس و مویک 2 پرو

Air 2S از یک سنسور 1 اینچی 20 مگاپیکسلی بهره می برد، در حالی که دوربین دارای یک میدان دید 88 درجه و فاصله کانونی معادل فریم کامل 22 میلی متر با دیافراگم ثابت f / 2.8 است. همچنین یک بزرگنمایی دیجیتال وجود دارد که تا 2 برابر کار می کند. هنوز هم ، مزیت اینجا این است که شما می توانید در فواصل ایمن و قانونی از مردم و ساختمانها پرواز کنید، اما بزرگنمایی 2 برابر کنید تا یک عکس بسیار نزدیکتر داشته باشید.

dji air 2s vs mavic 2 pro a

تفاوت اصلی با مویک 2 پرو این است که یک سنسور 1 اینچی 20 مگاپیکسل نیز ارائه می دهد، اما این کار را با فاصله کانونی معادل 28 میلی متر و دیافراگم قابل تنظیم f / 2.8تا f / 11 انجام می دهد. این مورد به ویژه هنگام فیلمبرداری بسیار مفید است زیرا در صورت تغییر نور می توانید دیافراگم را تغییر دهید ، به جای اینکه از فیلترهای ND دائم استفاده کنید.

من با ایر 2 اس انعطاف پذیری دیافراگم قابل تنظیم را از دست داده ام، اما کاهش وزن تا 595 گرم این مورد را به فراموشی می سپارد. از نظر کیفیت تصویر هر دو پهپاد Air 2S و مویک 2 پرو بسیار مشابه هم هستند و به سختی می توان میان آنها بهتری را تشخیص داد. اما در مدیریت ISO ایر 2 اس برتری دارد و به شما این امکان را می دهد که از 100 تا 6400 این مورد را تنظیم کنید تا همواره تصاویری شفاف و بسیار روشن به ثبت برسانید.

dji air 2s vs mavic 2 pro zoom

DJI برای کاهش نویز بالای ایزو ، “فناوری تخلیه موقتی” را برای تصاویر خام درون دوربین اعمال می کند. نتایج به دست آمده فوق العاده است، اما تصحیح ویژگی های تصویری که در یک تصویر خام منفی تلقی می شوند ممکن است کمی گمراه کننده باشد. اگر گزینه ای برای خاموش کردن این فناوری نبود شاید یک مشکل بزرگ برای دی جی آی ایر 2 اس بود. 

برای فیلم برداری هم مویک ایر 2 اس به خوبی عمل می کند و فیلم هایی با کیفیت حداکثر 5.4K و 30 فریم بر ثانیه به ثبت می رساند. این همچنین دارای سه حالت فیلم برداری 4K و 2.7K پیکسل با سرعت 60 فریم بر ثانیه و 1080 پیکسل با سرعت 120 فریم بر ثانیه می باشد. در حالی که مویک 2 پرو دارای حداکثر کیفیت ویدئوی 4K با سرعت 30 فریم بر ثانیه می باشد.

هر دو هلی شات برای فیلمبرداری حرفه ای، در کنار حالت استاندارد برای فیلم هایی که نیازی به پردازش و درجه بندی رنگ ندارند، به صورت D-Log (10 بیتی) و HLG (10 بیتی) عکس می گیرند.

کاهش وزن برای حمل آسان

به طور کلی ، دلیل اصلی من برای ارتقا از 2 پرو به ایر 2 اس ، همه این صرفه جویی در وزن است. صرفه جویی در حدود 500 گرم هنگام حمل دو باتری اضافی در کنار یک باتری که بر روی پهپاد نصب می باشد بسیار قابل توجه است. من عمدتا با پهپاد خود عکس می گیرم ، بنابراین دیافراگم ثابت نمی تواند مشکل سختی باشد. و از آنجا که کیفیت تصویر از نظر فیلم و عکس بسیار شبیه است ، این امر باز هم به کاهش وزن حمل یک مولتی روتور سبک تر با باتری های کوچکتر و سبک تر اشاره دارد.

سیستم تشخیص موانع

هر چند سیستم تشخیص موانع در مویک ایر 2 اس 4 جهته می باشد ولی مویک 2 پرو که در سال 2018 به بازار عرضه شده دارای سیستم تشخیص 6 جهته می باشد که تقریبا محیط 360 درجه را پوشش می دهد. اما ویژگی های پیشرفته ای برای به حداکثر رساندن ایمنی آن در نظر گرفته اند. که از جمله آنها می توان به ایرسنس یا DJI AirSens اشاره کرده.

سیستم انتقال ویدئو به OcuSync 3.0 ارتقاع یافت

در مویک 2 پرو سیستم انتقال به نسخه اکوسینس 3.0 ارتقاع پیدا کرده و دارای کیفیت نمایش 1080/30fps می باشد. همچنین محدوده انتقال ویدئو از 8 کیلومتر به 12 کیلومتر رسیده است. در کنار این مورد مهم همچنین سیستم دنبال کردن سوژه یا Active Track به بالاترین نسخه ارتقاع پیدا کرده است.

هر چند ما هنوز به طور کامل در مویک ایر 2 اس غوطه ور نشده ایم، اما مطمئنا قابلیت هایی دارد که رضایت تمامی کاربران خود را جلب خواهد کرد. برای خرید و فروش پهپاد مورد نظر خود به فروشگاه دامزیک نمایندگی پهپاد DJI در ایران مراجعه کنید.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن