مویک ایر 2 – هر آنچه درباره آن باید بدانید!

مویک ایر 2 - هر آنچه درباره آن باید بدانید!
کوادکوپترهای پیشنهادی

هر آنچه درباره هلی شات DJI Mavic Air 2 | مویک ایر 2 باید بدانید

تا کمتر از 5 روز دیگر جدیدترین پهپاد کمپانی DJI یعنی مویک ایر 2 به بازار عرضه می شود. پهپادی که تصاویر و مشخصات آن به بیرون درز شده و سایت های تکنولوژی این روزها به بررسی آن می پردازند. در حالی که کرونا جهان را تقریبا قفل کرده، این کمپانی DJI هست که با ارائه یک کوادکوپتر جدید ما را به تلاش و ادامه زندگی تشویق می کند.

دی جی آی رویداد رونمایی از کوادکوپتر جدیدش را با عنوان “Up Your Game” نامگذاری کرده است که در تاریخ 27 آوریل ساعت 9.30 صبح به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود. هر چند این احتمال نیز وجود دارد که دی جی آی در این رویداد از RoboMaster جدیدش رونمایی کند. اما با توجه به تصاویر و اطلاعاتی که به بیرون درز شده و اخباری که از چین و داخل کمپانی dji به دست ما رسیده این رویداد از هلی شات DJI Mavic Air 2 رونمایی خواهد شد.

اگر از رتبه بندی محصولات دی جی آی شناخت ندارید بدانید که Mavic Air 2 با توجه به مشخصات فنی ذکر شده، تقریبا از پهپاد های میان رده ای کمپانی به شمار می آید. و در صورتی که دی جی آی تا 6 ماه آینده پهپاد جدید به بازار عرضه نکنید این مدل پرفروش ترین هلی شات جهان خواهد بود.

تصاویر درز شده به بیرون نشان می دهد که Mavic Air 2 طراحی آن به مویک 2 پرو نزدیک تر و البته گرانتر خواهد بود. با توجه به وزن 250 گرمی این کوادکوپتر اما این احتمال هم نیز وجود دارد یک مویک ایر 2 چیزی بین Mavic 2 Pro و مویک مینی باشد. اما این کمپانی می تواند Mavic Air 2 را با ویژگی های جدید فیلمبرداری و سرعت و توان پرواز بیشتر عرضه کند تا به عنوان پر فروش ترین پهپاد جهان در سال 2020 با رقیب های نه چندان قدر از دیگر کمپانی با خیال راحت رقابت کند.
مهمترین دلیل کاهش وزن این پهپاد به 250 گرم اخذ مجوز ورود به بازار آمریکا و سایر کشور ها می باشد.

 

هلی شات مویک مینی

مشخصات و ویژگی های ظاهری DJI Mavic Air 2 :

براساس تصاویر لو رفته از این پهپاد می توان به ویژگی های ظاهری مثل ابعاد و دوربین، سنسور و .. آن دسترسی پیدا کرد. طبق اخبار به بیرون درز شده مویک ایر 2 دارای یک دوربین 48 مگاپیکسل با توان فیلمبرداری و عکس برداری 4K است. که با توجه به دوربین 12 مگاپیکسلی مویک ایر پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهد. همین دوربین 4K و 48 مگاپیکسل می تواند آن را بالاتر از کواد کوپتر های قدرتمندی مثل مویک 2 پرو و فانتوم 4 پرو v2 قرار دهد. البته هنوز نمی توان مطمئن بود که این مقدار پیکسل موثر باشد یا نه.

 در کنار دوربین 48 مگاپیکسلی به توان پرواز 34 دقیقه این هلی شات اشاره کرد که 4 دقیقه بیشتر از مویک مینی و مویک 2 پرو هست. کاهش ابعاد و وزن پهپاد و استفاده از باتری 3500 میلی آمپری باعث شده تا مویک ایر 2 افزایش توان پرواز 13 دقیقه نسبت به مویک ایر داشته باشد.

نکته دیگری که می توانیم از آن اطمینان داشته باشیم این است که Mavic Air 2 دارای سیستم ایمنی جدیدی به نام AirSense خواهد بود.

DJI سال گذشته اعلام كرد كه تمام هواپیماهای بدون سرنشین جدید از سال 2020 (كه بیش از 250 گرم وزن دارند) شامل فناوری AirSense است كه باعث می شود تمامی هواپیما ها و هلیکوپتر های سیگنالهای ADS-B را از پهپاد شما دریافت کنند. در صورت قرار داشتن در مسیر برخورد به شما هشدار دهند. تا کوادکوپتر شما در هوا به هواپیما یا هلیکوپتری برخورد نکند.

dji از دو سنسور و یک دوربین در قسمت زیر پهپاد کمک گرفته تا سیستم تشخیص و اجتناب از موانع یک قدم جلو از مویک ایر فعلی باشد.

تاریخ انتشار و قیمت مویک ایر 2 ؟

همانطور که در ابتدای خبر ذکر کرده ایم به نظر می رسد که DJI Mavic Air 2 در رویداد DJI در تاریخ 27 آوریل به بازار عرضه شود ، در کنار آن محصول جدید دیگری که بیشتر با موضوع رویداد متناسب است (مانند نسخه جدید RoboMaster ) نیز رونمایی شود.

با توجه به حکمرانی ویروس کرونا بر جهان این روزها، برخی کارشناس و مشتریان دی جی آی می گویند که حتی اگر رونمایی در تاریخ ذکر شده باشد. نمی توان تضمین کرد که مویک ایر 2 برای پیش سفارش و خرید آنلاین امکان پذیر باشد. و جهت اطمینان بیشتر تا روز  رونمایی باید صبر کرد.

هر چند در مورد مشخصات فنی و ظاهر کوادکوپتر اطلاعات زیادی به بیرون درز شده اما در مورد قیمت آن هیچ اطلاع نشتی رخ نداده است. اما می توانیم بر اساس برخی حدس و گمان و تجربیات قبلی از نامگذاری محصول دی جی آی قیمت این محصول را نیز بر آورد کرد. مثلا مویک ایر نسل قبلی این هلی شات با قیمت 799 دلار / 769 پوند به بازار عرضه شده. اگر مویک ایر 2 جانشین واقعی آن باشد انتظار می رود که قیمت آن کمی بالاتر باشد. البته با توجه به دوربین 48 مگاپیکسلی، و توان پرواز 34 دقیقه نمی توان چنین انتظاری داشت
در حالی که مویک مینی با قیمت 399 دلار / 369 پوند و Mavic 2 Pro با قیمت اصلی 1،599 دلار / 1،349 پوند به بازار عرضه شده اند. پس مویک ایر 2 می تواند قیمتی بین اینها داشته باشد. مگر اینها دی جی آی از ویژگی ها بسیار پیشرفته بر روی محصول جدید خود پیاده کرده باشد. البته با توجه به اوضاع اقتصاد بحران زده جهان در این روزها این کمپانی نمی تواند قیمت چندان بالایی برای کوادکوپتر جدید خود در نظر بگیرد.

طراحی DJI Mavic Air 2 :

اولین عکس های درز شده Mavic Air 2 در ماه مارس توسط وب سایت Kanzhaji منتشر شده است. که به نظر می رسد هواپیمای بدون سرنشین جدیدی را نشان می دهد که از لحاظ ظاهری  شبیه به Mavic 2 ، فقط کمی کوچکتر!
و جدیدترین تصاویر به بیرون نشت شده توسط سایت برزیلی DroneFriendly و یک YouTuber  برزیلی با نام کاربری Dronemodelismo در یوتیوب منتشر شده که تا حدود زیادی تائید کننده محصول جدید شرکت دی جی آی هستند.  تصاویر به بیرون درز شده نشان می دهد که کوادکوپتر جدید دی جی آی یک محصول تاشو که چهار تا بال و ملخ آن مثل هم سلفی های خود به راحتی جمع می شوند.تا هنگام مسافرت و طبیعت گردی به راحتی در یک کوله پشتی جمع شود.

آن طور که تصاویر نشان می دهند طراحی این هلی شات بزرگتر از مویک ایر و البته جمع و جور تر از مویک 2 پرو می باشد. گذشته از پایه های فلزی جدید، یکی از ویژگی های قابل توجه تعداد سنسورهای موجود در این پهپاد جدید است. از آنجا که مویک ایر فاقد سیستم تشخیص موانع و در سه جهت حرکت می کرد. اما مویک جدید دارای سیستم تشخیص موانع 360 درجه می باشد. که این ویژگی کنترل پرواز را بسیار راحت تر می کند. بخصوص برای مبتدیان عصبی!

sensor DJI Mavic Air 2

در قسمت زیر پهپاد یک دوربین دوگانه، سنسورهای مادون قرمز و ال ای دی کمکی نیز دیده می شود. بنابراین وجود سنسور جدید در قسمت پشتی پهپاد برای جلوگیری از برخورد با موانع و پیدا کردن محل فرود استفاده می شود. فناوری DJI در این بخش بسیار باورنکردنی است ، اما این تضمین نمی کنده که هواپیمای بدون سرنشین شما هیچ وقت خراب نمی شود بنابراین هنگام پرواز باید دقت کنید.

یکی از ویژگی های مهم هلی شات مویک ایر 2 که در عکس های به بیرون درز شده کاملا واضح نیست دوربین و گیمبال پهپاد هست. به نظر می رسد شبیه به تنظیمات سه محوره در Mavic 2 Pro باشد. اما ما هنوز نمی دانیم که آیا ماژول دوربین نیز مثل قبل توسط Hasselblad ساخته خواهد شد یا اینکه از چه نوع سنسوری با چه اندازه ای استفاده شده است. اما انتظار می رود که مویک ایر جدید با یک دوربین 4K و سنسور 1/2.3 اینچی روانه بازار شود. هر چند در مورد مشخصات دوربین آن کاملا مطمئن نیستیم. اما اطیمنان کمی وجود دارد که DJI Mavic Air 2 همراه با یک کنترلر کمی متفاوت از مدل قبلی مویک ایر ارائه شود.

 

کنترلر DJI Mavic Air 2:

با توجه به تصاویر به بیرون درز شده وجود یک کنترلر برای مویک ایر 2 اثبات می کند. که با کنترلر مویک ایر تفاوت زیادی دارد. کنترلری که نصب گوشی موبایل بر روی آن نیز در نظر گرفته شده. کنترلری که به راحتی در کوله پشتی و کیف پهپاد شما جای می گیرد.

به نظر می رسد استفاده از یک دکمه در وسط نه تنها برای سوئیچ بلکه برای سه مد یا حالت پروازی شامل (حالت های عادی، اسپرت، و  Tripod استفاده شده است. حالت Tripod سه پایه جهت کاهش حالت های حرکتی و سرعت پهپاد به نصف جهت ثبت ویدئو و عکس با کیفیت بالا و بدون نویز است.  جهت دوم یک حالت پرواز هوشمند مفید است ، که سرعت هواپیمای بدون سرنشین شما را محدود می کند و به شما کمک می کند تا با سرعت ملایم تری عکس برداری کنید. و حالت اسپرت ، کوادکوپتر DJI را به یک هواپیمای بدون سرنشین مسابقه تبدیل می کند ، به شما این امکان را می دهد تا با سرعت های بالاتر از مویک ایر پیشین دست پیدا کنید.

همچنین بر روی کنترلر دکمه بازگشت به خانه، دکمه عملکرد و چراغ وضعیت باتری، جوی استیک و.. نیز دیده می شود. همچنین به برد قابل توجهی پهپاد تا 8 کیلومتر نیز اشاره کرد.


مشخصات ذکر شده از کوادکوپتر Mavic Air 2 بر اساس اطلاعات درز شده به بیرون و توسط چندین منبع مورد تائید قرار گرفته است. هر چند به طور صد درصد نمیتوان درستی آنها را تضمین کرد. تا 5 روز دیگر اطلاعات کامل این دستگاه به بیرون عرضه می شود.

تفاوت مویک ایر 2 با مویک ایر؟

تفاوت در دوربین ، توان پرواز، ابعاد، برد رادیویی، کنترلر،

دوربین مویک ایر؟

دوربین چند گانه 48 مگاپیکسل 4K

حداکثر توان پرواز مویک ایر 2؟

34 دقیقه

آیا مویک ایر 2 از گوشی های هوشمند پشتیبانی می کند؟

بله

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن