کوادکوپترهای پیشنهادی

کوادکوپتر چیست؟ و از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

یکی از محبوب ترین فناوری های روز دنیا هواپیماهای بدون سرنشین می باشند که امروزه در بسیاری از فعالیت های بشر نفوذ کرده اند. از فیلم برداری و تصویر برداری هوایی گرفته تا عملیات صنعتی و نظامی، بازرسی، امداد و نجات و زمینه های بسیار دیگر که همه جوره در حال خدمات رسانی به بشر می باشند. اما کوادکوپتر چیست؟ کواد کوپتر زیر مجموعه ای از پهپادها می باشد، پس مناسب است قبل از آن که کوادکوپتر را برای شما تعریف کنیم بدانید که پهپاد چیست؟

drone 777x430 1

پهپاد چیست؟

پهپاد به هواپیمای بدون سرنشین و کنترل از راه دوری گفته می شود که دارای چند روتور می باشد. پهپاد در زبان لاتین Drone گفته می شود و به معنی زنبور نر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این تکنولوژی و کارایی آن توصیه می شود بخش پهپاد چیست را از دامزیک مطالعه کنید.

کواد کوپتر چیست؟

اما کوادکوپتر به آن دسته از پهپادها گفته می شود که دارای چهار روتور می باشد و بیشتر جنبه تفریحی و سرگرمی دارد. از کوادکوپتر بیشتر برای فیلم برداری و تصویر برداری هوایی استفاده می کنند. کوادکوپترها نسبت به دیگر پهپادها کوچکتر می باشند. تفاوت چندان زیادی نمی توان میان پهپاد، کوادکوپتر و هلی شات مشاهده کرد، فقط برای هر هواپیمای بدون سرنشین با توجه به کارایی که دارد عنوان مشخصی در نظر گرفت. کوادکوپتر نوعی مولتی موتور با 4 روتور است. به دلیل طراحی منحصر به فرد کواد کوپترها مقرون به صرفه تر هستند و ساخت آنها به عنوان یک مدل کوچک RC آسان تر است. کواد کوپتر همچنین عملکرد پرواز نسبتاً پایداری را ارائه می دهد و آنها را برای کارهایی مانند نظارت و عکسبرداری هوایی ایده آل می کند.

هلی شات چیست؟

به پهپادهای دوربین داری که در زمینه فیلم برداری و  تصویر برداری استفاده می شوند هلی شات گفته می شود. یک هلی شات بیشتر از تمامی پهپادها نیاز به ظرافت و دقت در طراحی دارد، چرا که باید ویدئوهای صاف و بدون لرزشی تهیه کند. برجسته ترین ویژگی های یک هلی شات خوب زمان پرواز و کیفیت دوربین آن می باشد. دو قابلیت اساسی که اجازه ثبت فیلم های با کیفیت و طولانی را برای شما فراهم می کند. به طور یقین هلی شات ها بیشترین کارایی را در میان پهپادها دارند. از مناسب ترین هلی شات های موجود در بازار می توان به محصولات مویک و فانتوم شرکت DJI اشاره کرد. کوادکوپترهایی که برای آتلیه، طبیعت گردی و مسافرت مناسب می باشند.

پهپادها را با توجه به تعدا روتورها نامگذاری می کنند به عنوان مثال کوادکوپترها دارای چهار روتور می باشند و از پیشوند کواد (چهار) قبل از کلمه کوپتر برای آن به کار می رود. هگزاکوپتر یعنی پرنده هایی که 6 روتور دارند. اکتا کوپتر هم به پهپادهای 8 روتوره گفته می شود که بیشتر برای پهپادهای سنگین و قدرتی از این تعداد روتور استفاده می کنند.

یک کوادکوپتر از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

مهمترین بخش های یک کوادکوپتر به عبارت زیر هستند:

فریم یا بدنه مخصوص کوادکوپتر
برد مرکزی
4 عدد موتور
4 عدد کنترل کننده سرعت(اسپید کنترل)
باتری
سیستم جایروسکوپ
پروانه ها
کنترلر برای کنترل از راه دور

ساختار یا نحوه چینش قطعات یک کوادکوپتر

قطعاتی که در بالا ذکر کرده ایم در یک کوادکوپتر ساده به کار برده می شوند. اما در کوادکوپتر های حرفه ای از قطعات بیشتر و فناوری های بروز استفاده می شود تا بتوانند امکانات بیشتری در اختیار علاقمندان قرار دهند. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله برای ساخت کوادکوپتر به چه قطعاتی نیاز داریم را مطالعه کنید.

فریم یا بدنه کوادکوپتر به شما می گوید که موتورها و سایر قطعات را چگونه در کنار هم نصب کنید. فریم های استاندارد دارای ساختار X مانند می باشند که موتورها بر روی 4 بازوی آن نصب می شوند. هنگام انتخاب فریم کوادکوپتر باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی اجزای تشکیل دهنده پهپاد بر روی آن نصب شوند. در تصویر پایین انواع فریم را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها کارایی خاص خود را دارند.

Quadcopter

برد مرکزی بر روی فریم نصب می شود و وظیفه آن تنظیم و ایجاد هماهنگی میان تمام اجزای کوادکوپتر می باشد. ملخ ها بر روی موتورها نصب می شوند و با چرخش های منظم از یک فناوری پیچیده برای پرواز استفاده می کنند. توجه داشته باشید کوادکوپتر همانند یک هلی کوپتر که دارای دو ملخ راست گرد و چپگرد می باشد باید تعداد موتورهای چپگرد آن با موتورهای راستگرد برابر باشد. موتورها را بر روی یک فریم X مانند به نحوه ای نصب کنید که موتورهای چپگرد و راستگرد به صورت ضربدری روبروی هم قرار بگیرند. یعنی هر موتور با چرخش بر خلاف موتور کناری نیروی کششی که پهپاد را به طرفین می کشد را خنثی می کند.

اسپید های کنترل وظیفه مدیریت بر عملکرد موتورها را دارند و از برد مرکزی برای ایجاد هماهنگی میان موتورها دستور می گیرند. باتری لیتیومی که برای کوادکوپتر استفاده می شود وظیفه تامین انرژی برای تمامی بخش های کوادکوپتر از جمله موتورها را دارد. ریموت کنترل هم از فاصله دور به صورت بی سیم تمامی دستورات خلبان را بر روی رسیور یا دریافت کننده آن که بر روی کوادکوپتر نصب می باشد انتقال می دهد. ما برای درک بهتر در تصویر پایین پهپاد فانتوم 4 را شکاف زدیم تا ساختار کلی آن را مشاهده کنید. هر چند این پهپاد از مدل های حرفه ای می باشد و با قطعات بیشتر و ساختار پیچیده تر ساخته شده است.

infographic drone v3 with glossary final v4CUT 1 scaled

کوادکوپتر چگونه پرواز می کند؟

برای پرواز به راست هنگامی که شما از روی ریموت جوی استیک سمت چپ را به سمت راست حرکت می دهید، سرعت موتورهای سمت چپ از موتورهای سمت راست پیشی می گیرد که در نهایت کوادکوپتر به سمت راست کشیده می شود. برای حرکت به سمت چپ برعکس عمل کنید تا هواپیما به چپ کشیده شود. کوادکوپتر این توانایی را دارد که به راحتی در تمامی جهات حرکت کند. برای حرکت به هر سمت سرعت موتورهای محور مخالف را افزایش دهید تا کوادکوپتر در جهت دلخواه شما حرکت کند. مطمئنا کنترل کوادکوپترهای دوربین دار و پهپادهای حرفه ای که سرعت خیره کننده ای دارند سخت تر از کوادکوپترهای مبتدی می باشد. بنابراین برای اولین پروازهای خود توصیه می شود از کوادکوپترهای ساده و ارزان قیمت استفاده کنید که در صورت کرش خسارات زیادی را متحمل نشوید.

محدوده پرواز شما بستگی به ریموت کنترل و گیرنده آن دارد که بر روی پهپاد نصب می شود. خارج شدن از محدوده پرواز برای پهپادهای ارزان قیمت و مبتدی که قابلیت بازگشت اتوماتیک به خانه را ندارند می تواند منجر به سقوط کوادکوپتر شود. کوادکوپترهای گران قیمت نظیر محصولات DJI دارای چندین سطح ایمنی می باشند که در مقابل موانع و تمامی خطرات احتمالی از دستگاه محافظت می کنند.

بهترین مقاله درمورد کوادکوپتر یکی از کلید واژه های پر جستجو شما علاقمندان می باشد. ما در این محتوا سعی کرده ایم تمامی بخش های مورد نیاز شما را در قالب یک مقاله مختصر ارائه دهیم که امیدواریم برای شما مفید باشد.

قیمت کوادکوپتر چیست؟

شاید قیمت کوادکوپتر چیست در ذهن شما قابل تصور نباشد، اما به خاطر اینکه درصد جستجوی این کلید واژه بسیار بالا بود ما سعی می کنیم توضیحاتی از آن و  بحث های پیرامون آن را ارائه دهیم. به جرئت می توان گفت که تمامی مشتریان قبل از خرید کوادکوپتر قیمت کوادکوپتر را جستجو کرده اند تا بتوانند با توجه به بودجه خود محصولی متناسب با نیاز خود خریداری کنند. کوادکوپترها از نظر قیمت به سه دسته تقسیم می شوند،کواکوپترهای ارزان قیمت،کوادکوپترهایی با قیمت متوسط و کوادکوپترهای گران قیمت که تولید کنندگان با توجه به امکاناتی که برای محصولات خود در نظر می گیرند قیمت آنها را تعین می کنند.

کواکوپتر ارزان قیمت

از یک کوادکوپتر ارزان قیمت نمی توانید انتظارات زیادی داشته باشید. چرا که از تکنولوژی های پر هزینه برای ساخت آنها استفاده نکرده اند و حکم یک کار دستی را دارند. کوادکوپترهایی که بیشتر توسط تولید کننده های نوپا ساخته می شوند. کمپانی هایی که در زمینه تولید اسباب بازی فعالیت می کنند کوادکوپترهای هابی با امکانات ضعیف و البته قیمت پایین به بازار عرضه می کنند. به عنوان مثال کمپانی سایما که با تولید پهپادهای کوچک و اسباب بازی فعالیت های خود را از سر گرفته و تا امروز محصولات زیادی روانه بازار کرده است. بیشتر از کواد کوپترهای ارزان قیمت برای اسباب  بازی و یا پرواز های آموزشی استفاده می کنند، تا در صورت تصادف یا مفقود شده خسارات زیادی را متحمل نشوند. این مینی پهپادها کاری بیشتر از یک پرواز ساده انجام نمی دهند. البته گاهی تولید کنندگان از دوربین های ضعیف برای این مولتی روتورها در نظر می گیرند اما کیفیت تصویر مناسبی ارائه نمی دهند. زمان پرواز و همچنین محدوده پرواز در این کوادکوپترها نمی تواند فراتر از 15 دقیقه و 500 متر باشد.

کوادکوپتر قیمت متوسط

برخی تولید کنندگان که مدعی عنوان تولید کننده برتر هستند محصولاتی با امکانات متوسط عرضه می کنند که می تواند حد واسط خلبانان مبتدی و حرفه ای باشد. این پهپادها می توانند کارایی فراتر از یک کوادکوپتر ارزان قیمت داشته باشند. یعنی فیلم برداری و تصویر برداری، حمل بار یا می توان گفت از نظر ایمنی و امنیت پرواز ارتقاع پیدا می کنند. برای مثال می توان به محصولات شرکت MJX یا حتی محصولات ارزان قیمت کمپانی DJI نظیر کوادکوپترهای اسپارک، مویک مینی و تلو اشاره کرد. زمان پرواز و محدوده پرواز کوادکوپترهای قیمت متوسط معمولا بین 15 تا 22 دقیقه تا 2 کیلومتر می باشد. این کوادکوپترها می توانند مجهز به سیستم GPS و همچنین سنسورهای تثبیت ارتفاع و در بعضی موارد حالت های پرواز هوشمند باشند.

کوادکوپتر گران قیمت

این دسته از کوادکوپترها علاقمندان زیادی دارند، اما شاید درصد خرید آنها خیلی بیشتر از یک کوادکوپتر قیمت متوسط نباشد. کوادکوپترهایی که بیشتر توسط سازمان ها شخصی و دولتی خریداری می شوند تا اینکه توسط کاربران عادی خریداری شوند. اگر برای خرید هلی شات یا همان کوادکوپترهای دوربین دار اقدام کنید، مطمئنا تمامی فروشندگان محصولات کمپانی DJI را به شما پیشنهاد می کنند. این کوادکوپتر ها معمولا محدوده پرواز بالایی دارند، بیش از 8 کیلومتر و مدت زمان بیشتری می توانند پرواز مداوم داشته باشند. هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل از راه دوری که بر خلاف پهپادهای ارزان قیمت دارای امکانات بسیاری می باشند.
کمپانی DJI برترین تولید کننده پهپاد در جهان می باشد که کوادکوپترهای گران قیمت با کارایی ویژه روانه بازار می کند. پهپادهایی که امروزه شاهد نظارت آنها بر پروژه های صنعتی و مزارع کشاورزی هستیم. پهپادهایی که با فناوری های نوین سطح فیلم برداری و  تصویر برداری هوایی را بهبود بخشیده اند. علاوه بر این تا حدود زیادی هزینه های تولید فیلم های هوایی را کاهش داده اند. از گران قیمت ترین پهپادهای موجود در بازار می توان به کوادکوپترهای صنعتی ماتریس و پهپادهای کشاورزی DJI Agras اشاره کرد. پهپادهای کشاورزی که بذرپاشی و سمپاشی را به صورت هوایی انجام می دهند و کشاورزی را در آینده مدرنیزه خواهند کرد. کوادکوپترهایی که هر چند قیمت بالایی دارند اما با توجه به کارایی که دارند ارزش خرید دارند. البته محصولات کشاورزی آگراس را نمی توان جزء کوادکوپترهای این کمپانی به حساب آورد. چرا که دارای 8 روتور می باشند و با توجه به کارایی ویژه ای که دارند باید به آنها پهپاد صنعتی گفت.

قیمت کوادکوپتر دوربین دار

کوادکوپتر دوربین دار پرفروش ترین نوع کوادکوپترها می باشند که سطح فیلم برداری و تصویر برداری را به مراحل جدید خود می رسانند. ابزارهایی که با حمل دوربین های با کیفیت ویدئوهای شفاف به ثبت می رسانند. قیمت کوادکوپتر دوربین دار به قابلیت های آن بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به کیفیت دوربین، زمان پرواز، برد رادیویی و حالت های هوشمندانه دیگر اشاره کرد. امروزه در آتلیه های عروس و داماد استفاده از کوادکوپترهای دوربین دار تنوع خاصی به فیلم ها و تصاویر گرفته شده می بخشد. اگر قصد خرید کوادکوپتر دوربین دار برای فیلم برداری از مجالس شادی و استفاده در آتلیه ها را دارید نیاز به هزینه بالا نمی باشد، پهپادهای مویک و فانتوم DJI تا این حد نیاز شما را برطرف می کنند. اما آن دسته از کاربرانی که قصد فیلم برداری صنعتی(نظارت بر پروژه های صنعتی و سازه های بزرگ) را دارند می توانند از کوادکوپترها و هگزاکوپترهای صنعتی ماتریس استفاده کنند. کواد کوپترهایی که با حمل دوربین های DSLR و سنگین وزن مهارت های شما نمایان می کنند.

what is a quadcopter domzik com

علاقمندان به خرید کوادکوپتر می توانند از فروشگاه دامزیک نمایندگی محصولات DJI با توجه به توان و نیاز خود پهپاد مناسب را خریداری کنند. دامزیک به عنوان وارد کننده رسمی محصولات  شرکت DJI و همچنین نمایندگی این شرکت در کشور چین و امارات بهترین خدمات و پشتیبانی را ارائه می دهد.

 

 

 

 

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا