سیر تا پیاز کوادکوپتر حمل بار

راهنمای خرید کوادکوپترهای حمل بار در ایران
کوادکوپترهای پیشنهادی

خرید کوادکوپتر حمل بار – سیر تا پیاز

دامزیک به عنوان نمایندگی رسمی DJI می خواهد در این بخش درباره خرید کوادکوپتر حمل بار به علاقمندان توصیه هایی داشته باشد. شاید شما هم به فکر خرید کوادکوپتر حمل بار هستید ولی اطلاعات مناسبی در این زمینه ندارید. ما به مهمترین دغدغه های شما در این مورد پاسخ خواهیم داد. اینکه آیا می توانید این پهپادها را در ایران داشته باشید یا اصلا مجوز استفاده از چنین پروازهایی به شما داده می شود یا خیر؟

راهنمای خرید کوادکوپترهای حمل بار در ایران-1

امروزه همه ما شاهد استفاده گسترده از این وسیله های فضایی هستیم. رایج ترین کاربرد این پهپادها در زمینه فیلم برداری و تصویر برداری می باشد که به فیلم برداران و تولید کنندگان محتوا اجازه می دهند تا به راحتی و با کمترین هزینه فیلم های هوایی با وضوح و کیفیت عالی ثبت کنند. اما پهپادها در زمینه های دیگر هم به خوبی ایفای نقش می کنند. در عرصه کشاورزی برای سم پاشی مزارع و باغ ها که سمپاش های آگراس ایده آل هستند و برای نقشه کشی هوایی هم مدل های مختلفی عرضه می شوند که توانایی های پیشرفته ای در این زمینه دارند.

اما امروزه شرکت های زیادی در خارج وجود دارد که از پهپادها برای حمل بار استفاده می کنند. شرکت آمازون بارزترین آنها است که در انگلیس از کوادکوپتر حمل بار برای تحویل سفارشات به مشتریان خود استفاده می کند. این پهپادها پتانسیل این را دارند که حجم ترافیک های شهری را با تحویل بسته های سفارشی مشتریان به صورت هوایی کاهش دهند.

به طور یقین در آینده نزدیک رقابت بین توسعه دهندگان پهپادهای حمل بار و مسافربری در سرتاسر جهان حساس تر می شود. با این حال در بخش لجستیک (فرایند جمع آوری، ذخیره و انتقال منابع از مبدأ به مقصد) با وجود این پهپادها می تواند زرق و برق بیشتری داشته باشد. در یک شهر بزرگ که همیشه میزبان ترافیک های سنگین وسایل نقلیه می باشد، برای انتقال سریع سفارشات ضروری پهپادها بهترین گزینه به حساب می آیند.

شرکت وینگ، متخصص کوادکوپترهای حمل بار که زیر مجموعه آلفابت مادر گوگل است، در آوریل 2019 به پیشرفتی در این زمینه دست یافت. اولین گواهی نامه حمل و نقل هوایی اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) را دریافت کرد که مجوز تحویل نامحدود تجاری با استفاده از پهپادهای حمل بار را دریافت کرد. این مجوز هیچ محدودیتی برای پروازها بر فراز مناطق شلوغ شهری ایجاد نکرد – و اولین باری بود که خارج از یک پروژه آزمایشی اعطا شد.

این تصمیم به گوگل برتری بسیار مهمی نسبت به رقبای آمریکایی خود داد. آمازون که با سرویس هواپیمای بدون سرنشین Prime Air خود در بریتانیا از موفقیت بالایی برخوردار بود، سال‌ها برای دریافت مجوز مشابه در ایالات متحده تلاش می‌کرد. تا به امروز، تنها یک رقیب به آن نزدیک شده است: در اکتبر 2019، پیک UPS و شرکت هواپیماهای بدون سرنشین ماترنت اعلام کردند که تأییدیه FAA را برای تحویل تجهیزات پزشکی توسط هواپیماهای بدون سرنشین خود به بیمارستان ها دریافت کرده اند. این سرویس به اولین شرکت هواپیمایی بدون سرنشین با مجوز فعالیت در کل کشور تبدیل شد.

یک پهپاد حمل بار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک پهپاد حمل بار باید ویژگی های مخصوصی از جمله باتری با ظرفیت بالا، قدرت حمل بالا و استحکام مناسب را داشته باشد. اگر پهپادی که شما خریداری می کنید دارای 20 دقیقه تایم پرواز باشد، مطمئنا با اضافه کردن محموله پرواز به آن نمی تواند همانند گذشته 20 دقیقه دوام بیاورد. علاوه بر این هر چه موتورهای یک پهپاد بیشتر باشد می تواند بار بیشتری حمل کند. اما فراموش نکنید که موتورهای بیشتر نیاز به منبع انرژی بیشتری دارند. اگر به یک پهپاد DJI نظیر ماتریس 300 توجه کنید این پهپاد از محصولات صنعتی شرکت دی جی آی به حساب می آید که می تواند دوربین های سنگین با وزن بیش از 3 کیلوگرم را حمل کند.

یک کوادکوپتر حمل بار هم نیاز به زمان پرواز بالایی دارد تا در بتواند یک مسیر رفت و برگشت را بدون نیاز به شارژ باتری طی کند. اما اینکه یک پهپاد تا چه مسافتی و چه مقدار وزن را می تواند حمل کند به نوع پهپاد بستگی دارد، اینکه این پهپاد دارای چند موتور است و ظرفیت باتری آن چقدر است. بسیاری از افراد در جستجوی آینده پهپادهای حمل بار هستند. هر چند رقابت در این زمینه روز به روز حساس تر می شود ولی نمی توان آینده صنعت ساخت پهپادهای حمل بار را پیش بینی کرد و اینکه تا ده سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

شرایط برای خرید کوادکوپتر حمل بار در ایران چگونه است؟

برای خرید پهپادهای حمل بار در ایران نیاز به مجوزهای مخصوصی است. اگر قصد خرید پهپاد برای حمل بار را دارید با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه به شما ارائه دهیم.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

1 دیدگاه دربارهٔ «سیر تا پیاز کوادکوپتر حمل بار»

  1. آواتار نادر ن

    یک کواد کوپتر با قدرت حمل چند کیلو وسایل از فروشگاە تا منزل برای افراد سالمن و معلول در زمستان کە هوا سرد وبرف زیادە با قیمتی مناسب ایدە خوبی هست خیلی وقت است بە آن فکر میکنم ،اگر مشکلات حقوقی آن کە احتیاج بە مجوز پرواز،و قیمت بالای چنین پهپادی خوب رفع و رجوع شود میتواند ،کمک بزرگی بە این افراد باشە کە در بالا اشارە شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن