نحوه پیدا کردن پهپاد گمشده – نکات و ترفندها

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها
کوادکوپترهای پیشنهادی

نحوه پیدا کردن پهپاد گمشده – مهمترین نکاتی که هنگام جستجو باید بدانید

آیا پهپاد خود را گم کرده اید و نمی دانید چگونه آن را پیدا کنید؟ چاره کار این است که آن را فراموش کنید و دوباره از دامزیک برای خرید پهپاد اقدام کنید. نه چند دقیقه صبر کنید. به نکات زیر توجه کنید، شاید هنوز هم شانسی برای پیدا کردن پهپاد خود داشته باشید. برخی از پهپادها یک سرمایه مهم هستند که خدافظی با آنها آسان نیست و نمی توانید به راحتی از جستجوی آنها دست بکشید. به عنوان مثال اگر پهپادی که شما گم کرده اید، یک حرفه ای همانند مویک 3 یا دیگر کوادکوپترهای دوست داشتنی DJI باشد.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

امروزه با توجه به تورم های شدید و اقتصاد ضعیف تهیه کردن یک پهپاد مناسب و فراتر از نمونه های اساب بازی کار بسیار آسانی نیست. مطمئنا اگر یک فرد عادی هستید، باید حقوق چند ماه خود را پس انداز کنید تا بتوانید یک پهپاد مناسب با نیاز خود به عنوان مثال یک پهپاد DJI با قابلیت فیلم برداری خریداری نمایید. کمی از بحث درد و دل کردن با شما که اکنون به دنبال راهی برای پیدا کردن پهپاد گمشده خود هستید فاصله می گیریم تا به موضوع اصلی بپردازیم. دامزیک به عنوان وارد کننده رسمی شرکت DJI در ایران قصد دارد تا نکاتی برای پیدا کردن کوادکوپتر گمشده شما ارائه دهد. تا متحمل هزینه های مجدد خرید کوادکوپتر نشوید.

فرقی نمی کند که پهپاد شما از محدوده پرواز خارج شده، در هوا با یک مانع برخورد کرده یا توسط باد شدیدی سرنگون شده است. اولین کاری که شما باید انجام دهید، این است که راهی برای بازیابی دارایی ارزشمند خود بیابید. آیا شما راه حل خاصی دارید که بتوانید سریعتر پهپاد گمشده خود را پیدا کنید؟ آن را برای ما کامنت کنید.

اگر هیچ راه حلی برای پیدا کردن پهپاد گمشده خود ندارید، نگران نباشید. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. ما نکات و ترفندهایی را در زیر فهرست کرده ایم که در جستجوی پهپاد گمشده به شما کمک می کنند.

1. دکمه “بازگشت به خانه” را فشار دهید

اولین کاری که شما باید انجام دهید، در واقع ساده ترین راه حل موجود برای پیدا کردن پهپاد گمشده شما است. اگر پهپاد شما یک مدل حرفه ای نظیر کوادکوپترهای دی جی آی باشد مطمئنا به راحتی و بدون هشدار از محدوده کنترل خارج نمی شود، پس احتمال اینکه مشکل جدی برای آن به وجود آمده باشد، زیاد است. اما اکثر پهپادهای امروزی دارای یک دکمه بازگشت به خانه هستند که دارای نماد RTH می باشد. پس از اینکه احساس کرده اید پهپاد خود را گم کرده اید، اولین راه حلی که باید امتحان کنید، استفاده از قابلیت بازگشت به خانه با فشردن دکمه RTH می باشد.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

قطع اتصال ویدئویی به معنی خارج شدن پهپاد از محدوده کنترل نیست. بنابراین اگر به سرعت عمل کنید و دکمه فوق را فشار دهید می توانید از این حادثه تلخ جلوگیری کنید. اما اگر احساس می کنید که سیگنال قطع شده و هیچ گونه اتصالی بین پهپاد و کنترل از راه دور وجود ندارد بدون معطلی به سمت مکانی که آخرین بار پهپاد را مشاهده کرده اید، حرکت کنید. به حرکت ادامه دهید تا زمانی که اتصال برقرار شود و جهت احتیاط، خیلی سریع دکمه بازگشت به خانه را فشار دهید تا از گم شدن آن جلوگیری کنید. خیلی بدشانس هستید اگر همزمان با گم شدن پهپاد کنترلر را خاموش کرده باشید.

2. آخرین مختصات مکانی ثبت شده پهپاد را بررسی کنید

اگر پهپاد شما به خاطر اتمام شارژ باتری یا حتی برخورد با موانع گمشده باشد امیدی برای پیدا کردن آن وجود دارد. برخی از کنترل ها می توانند آخرین مختصات پرواز را قبل از ناپدید شدن ذخیره کنند. اگر ریموت پهپاد شما هم این قابلیت را داشته باشد که مختصات آخرین نقطه پرواز را ثبت کند، تنها کافی است که مختصات را به GPS خود بدهید تا شما را به آخرین مختصات هدایت کند.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

هر چند این روش خیلی دقیق نیست، اما می تواند محدوده جستجو را برای شما محدود کند تا سریعتر بتوانید پهپاد خود را پیدا کنید. کسانی که از پهپاد DJI استفاده می کنند با استفاده از برنامه مورد نظر خود نظیر DJI Go یا DJI Fly می توانند به آخرین مختصاتی که توسط GPS ثبت شده دسترسی پیدا کنند. حتی اگر کنترلر خاموش شده این امکان را دارند که به این مختصاد دسترسی پیدا کنند.

3. از پهپاد دیگری برای پیدا کردن آن استفاده کنید

شوخی خوبی است، اگر توصیه کنیم برای پیدا کردن پهپاد گمشده خود باید یک پهپاد دیگر خریداری کنید. اگر چه یکی از راه حل های ما در این لیست استفاده از پهپاد دوم برای پیدا کردن پهپاد است، اما حتما که نباید پهپاد خرید. می توانید از پهپاد دوستان خود برای جستجو استفاده کنید. البته اگر چنین دوستانی داشته باشید، در غیر این صورت اگر می خواهید با پهپاد جستجو کنید باید حداقل یک پهپاد نه چندان گران قیمت، مثلا مویک مینی 2 که کیفیت فیلم به درد بخوری داشته باشد خریداری کنید.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

اگر نایی برای راه رفتن ندارد که به جستجو ادامه دهید، بهتر است تا جستجو را به کمک یک پهپاد انجام دهید. این برای مواقعی که احتمال می دهید پهپاد شما در یک منطقه صعب العبور گمشده بسیار مفید است. شما می توانید از بالا به وضوح منطقه ای که پهپاد در آن گمشده را مشاهده کنید. اگر پهپاد شما دارای چراغ های چشمک زن می باشد و در هنگام شب گمشده می توانید به راحتی آن را از طریق یک هلی شات (بخوانید کوادکوپتر دوربین دار) پیدا کنید. البته در صورتی که پهپاد بر اثر سقوط دچار مشکل نشده و همچنان روشن باشد.

4. نصب آگهی برای پهپاد گمشده

اگر تمامی مراحل ذکر شده در بالا را طی کرده ولی نتیجه ای نداشت. اکنون وقت آن است که پوسترهای حاوی تصاویر پهپاد و اطلاعات تماس را بر روی در و دیوارها بچسبانید. این یک راه حل قدیمی است ولی ناگفته نماند که برای پیدا کردن هر گمشده ای کاربردی است. این راه حل همچنین برای مواقعی که شما پهپاد خود را در یک فضای شهری گم کرده باشید بسیار کاربردی واقع می شود.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

نتیجه گیری

اینها مهمترین نکات و ایده هایی هستند که ما برای پیدا کردن پهپاد شما پیشنهاد کرده ایم. اما به این معنی نیست که اگر با انجام این ایده ها به نتیجه نرسیده اید، بی خیال پهپاد خود شوید. از ایده هایی که در ذهن خود دارید استفاده کنید و حتی می توانید از دیگر افراد کمک بگیرید تا بلکه ایده های مناسبی برای پیدا کردن پهپاد خود پیدا کنید. از هیچ راه حلی برای پیدا کردن کوادکوپتر گمشده خود دریغ نکنید، چرا که هزینه های خرید هلی شات به طور چشمگیری از توقع شما مشتریان فراتر رفته است.

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

چگونه از گم شدن پهپاد خود جلوگیری کنیم؟

نحوه پیدا کردن پهپاد گم شده - مهمترین نکات و ترفندها

در مرحله اول اگر پهپاد شما GPS یکپارچه ندارد، باید به فکر یک ردیاب GPS برای آن باشید. این به شما مختصات مکان پهپاد گمشده شما را می گوید تا قبل از هر کس دیگری به آن دسترسی پیدا کنید.
ثانیا، اکثر پهپادها به دلایل زیادی گم می شوند. برای جلوگیری از گم شدن پهپاد خود باید یک فضای باز برای پرواز انتخاب کنید که به دور از هر گونه مانعی نظیر درختان و ساختمان های بلند باشد.
در نهایت هرگز یک محیط تاریک را برای پرواز انتخاب نکنید. در عوض در یک محوطه روشن پرواز کنید تا دید کافی نسبت به فضا داشته باشید.
برنامه های همیار خلبان نظیر DJI Go به شما این امکان را می دهد که پهپاد گم شده خود را به راحتی پیدا کنید. اگر این برنامه را دانلود و بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنید با استفاده از ویژگی “Find My Drone” می توانید به رراحتی هواپیمای بدون سرنشین گمشده خود را پیدا کنید.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

4 دیدگاه دربارهٔ «نحوه پیدا کردن پهپاد گمشده – نکات و ترفندها»

  1. آواتار Ali

    سلام فکر میکنم بهترین راه این باشه که یک دونه دستگاه جی پی اس به اندازه بند انگشت خریداری کنید وبا چسب به پهباد ببندید باطری جدا داره وسیم کارت میخوره وتا دوروز شارژ نگه میداره ونرم افزار مخصوص داره روی گوشیتون نصب میشه وشما چه زمان پرواز چه حادثه پهباد روروی نرم افزار گوشی داریش حالا شاید بعضی جاها دومتر خطا وگرنه هرکجا گم بشه ازروی گوگل میری بالای سرش اگر کسی اطلاعات تهیه وخرید این دستگاه کوچیک رو میخواد بیاد پیجم اینستا ali_ali_as_heidari

  2. آواتار Ali

    با این جی پی اس کوچک وقتی روی پهباد نصب هست وچون قابلیت ضبط صداروداره شما هرکجا پهباد به سوژه نزدیک میشه میتونی از راه دور ضبط صداروفعال کنید تا هنگام فیلم برداری از سوژه درطبیعت صدای سوژه هم ضبط میشه البته همراه صدای پهباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا