مقایسه مویک 3 کلاسیک با مویک 3

مقایسه مویک 3 کلاسیک با مویک 3
کوادکوپترهای پیشنهادی

مقایسه مویک 3 کلاسیک با مویک 3

از آنجایی که اخیرا شرکت DJI از نسخه نه چندان متفاوت پهپادهای سری مویک 3 به نام DJI Mavic 3 Classic رونمایی کرده می خواهیم به بررسی بین این دو پهپاد بپردازیم. ما می خواهیم تا به شما بگوییم که تفاوت بین این دو پهپاد چیست و هدف دی جی ای از تولید نسخه دوم چه بوده؟

مقایسه مویک 3 کلاسیک با مویک 3

بر خلاف محصولات قبلی که DJI از نظر دوربین، ایمنی و زمان پرواز تغیراتی در پهپادهای خود نسبت به مدل های قبلی ایجاد می کرد در این نسخه خبری از ارتقاع دوربین یا زمان پرواز نیست. اما در عوض قابلیت هایی از آن گرفته شد که قیمت آن را کاهش داده تا کاربران تقریبا یک پهپاد مویک 3 را با قیمت به صرفه تر خریداری کنند. ما در این بخش می خواهیم به بررسی جزئیات این دو پهپاد بپردازیم تا شما هم بیشتر از تفاوت های این دو پهپاد آگاه شوید.

خوب تفاوت بین مویک 3 و مویک 3 کلاسیک در چه موردی است؟ ما در نگاه اول متوجه می شویم که دوربین تله فوتو که در مویک 3 کنار دوربین اصلی قرار داشت، اکنون برای مویک 3 کلاسیک وجود ندارد. هر چند در ظاهر پهپاد تغیری از نظر ابعاد ایجاد نکرده و وزن آن همچنان 895 گرم است. آیا قابلیت هایی نظیر دوربین تله فوتو، کدک Apple ProRes HQ422 که برای مویک 3 کلاسیک حذف شده اند، از نظر دی جی ای اضافی بودند؟

اگر چه هر دو پهپاد از دوربین هاسلبلاد با سنسور CMOS 4/3 بهره می برند، اما مویک 3 کلاسیک فاقد دوربین تله فوتو است که به شما اجازه می داد تا 28 برابر بزرگنمایی را تجربه کنید. علاوه بر این مویک 3 سین از کدک ویدئویی Apple ProRes HQ422 برای فیلم برداری استفاده می کند که Mavic 3 Classic از آن بی بهره است.
هر سه پهپاد مویک 3، مویک 3 سین و مویک 3 کلاسیک پهپادهای با کیفیتی برای فیلم برداری هستند که با ویژگی های کلیدی نظیر سنسور CMOS 4/3 اینچ برای تصویر برداری 20 مگاپیکسل، توانایی فیلمبرداری 5.1K/50fps و 4K/120fps برای ساخت فیلم های اسلوموشن را ارائه می دهند. هر سه دوربینی که بر روی این پهپادها نصب شده از محدوده دینامیکی 12.8 استاپ، دیافراگم قابل تنظیم F/2.8 تا F/11 و فاصله کانونی معادل 24 میلی متر بهره می برند.

این دوربین ها همچنین به طور مشترک دارای فوکوس خودکار، انعطاف پذیری بیشتر رنگ های طبیعی در پس از تولید با ویژگی رنگی 10 بیتی D-Log و قابلیت HLG برای ارائه محدوده دینامیکی بالاتر است. دیگر قابلیت جذابی که مشاهده می شود حالت شب است که با کاهش نویز در مکان های تاریک به شما این امکان را می دهد که تصاویری کاملا شفاف تولید کنید. اگر چه در ابتدا مویک 3 و مویک 3 سین فاقد این ویژگی بودند اما با یک بروزرسانی سیستم عامل حالت نایت مد را دریافت کرده اند.

از نظر تایم پرواز هم هر دو پهپاد زمان 46 دقیقه را ثبت کرده اند. با پارامترهایی نظیر سرعت 32 کیلومتر بر ساعت و پرواز در محیط بدون باد و بر سطح دریا برای فیلم برداری 1080 پیکسل و 24 فریم بر ثانیه. البته در حالت شناور تایم باتری به 40 دقیقه کاهش می یابد که باز هم هر دو پهپاد عملکرد یکسانی خواهند داشت. فراموش نکنید که باتری هر دو پهپاد از نوع لیتیومی با ظرفیت 5000 میلی آمپر و ولتاژ 15.4 ولت است.

سیستم تشخیص موانع همه جانبه از دیگر ویژگی های مهم پهپادهای مویک 3 به حساب می آید که این بار هم شاهد یک سیستم همه  جانبه برای تشخیص موانع با بهترین کیفیت هستیم. به طور کلی از 8 حسگر مادون قرمز در بدنه پهپاد به کار گرفته اند که با دقت بالا می توانند تا محدوده 25 متر موانع را شناسایی کنند. در کنار  سیستم تشخیص موانع APAS 5.0 که در تمامی سری مویک 3 مشاهده می شود کمک می کند تا هنگام ردیابی سوژه بهتر آن را دور بزنید و تمامی حرکت های آن را زیر نظر بگیرید.

هر دو پهپاد Mavic 3 و Mavic 3 Classic از سه کنترلر DJI RC, DJI RC-PRO-DJI RC-N1 پشتیبانی می کنند. از آنجایی که قیمت هر کدام از این کنترلرها متفاوت است با توجه به ریموتی که همراه هر پهپاد ارائه می شود قیمت آن متفاوت است. به عنوان مثال مویک 3 کلاسیک بدون ریموت با قیمت 1469 دلار عرضه می شود. در هیچ یک از بسته بندی ها ریموت DJI RC-Pro ارائه نمی شود، شما تنها می توانید به صورت جداگانه این کنترلر را خریداری کنید.

مویک 3مویک 3 کلاسیک
وزن895 گرم895 گرم
ابعاد (طولxعرضxارتفاع)تاشو (بدون ملخ ها):
22.1×9.6×9 سانتی متر

در حالت روتورهای باز:
34.7×28.3×10.7 سانتی متر
تاشو (بدون ملخ ها):
22.1×9.6×9 سانتی متر

در حالت روتورهای باز:
34.7×28.3×10.7 سانتی متر
دوربین هاسلبلاد سنسور CMOS 4/3 اینچ، 20 مگاپیکسلسنسور CMOS 4/3 اینچ، 20 مگاپیکسل
دوربین تله فوتوداردندارد
کیفیت دوربین 5.1K @ 50 fps
4K @ 120 fps برای فیلم های HD و اسلوموشن
5.1K @ 50 fps
4K @ 120 fps برای فیلم های HD و اسلوموشن
زمان پرواز46 دقیقه46 دقیقه
دمای عملکردمنفی 10 تا 40 درجه سانتی گرادمنفی 10 تا 40 درجه سانتی گراد
سیستم تشخیص موانعدارد – از تمامی جهاتدارد – از تمامی جهات
سیستم انتقال تصویر+O3+O3
محدوده انتقال ویدئو15 کیلومتر در حالت FCC15 کیلومتر در حالت FCC
حافظه داخلی 8 گیگابایت8 گیگابایت
کنترلرهای سازگارDJI RC-N1
DJI RC
DJI RC Pro
DJI RC-N1
DJI RC
DJI RC Pro
برنامه پروازDJI FlyDJI Fly
گزینه هامویک 3: 2.049 دلار
مویک 3 کمبو: 2.849 دلار
مویک 3 کلاسیک (بدون ریموت): 1469 دلار
مویک 3 کلاسیک (با ریموت DJI RC-N1): 1599 دلار
مویک 3 کلاسیک (با ریموت DJI RC): 1749 دلار

مویک 3 کلاسیک از قابلیت بازگشت کاملا هوشمندانه تحت عنوان RTH هوشمند بهره می برد که با فعال کردن آن، کوادکوپتر به صورت کاملا خودکار یک مسیر بدون مانع و کوتاه برای بازگشت به محل تیکاف خود انتخاب می کند. در این شرایط می توانید در مصرف شارژ باتری هم صرفه جویی کنید. هنگام بازگشت به خانه هم از سیستم موانع سنج همه جانبه استفاده می کند تا موانع را دور بزند و بدون هیچگونه برخورد با موانع به خانه بازگردد. سیستم دیدبانی با چندین سنسور در جلو، عقب، بالا و پایین این امکان را به پهپاد می دهد تا در کمترین زمان ممکن نقطه شروع پرواز را تشخیص دهد و فرود امنی داشته باشد. همچنین با دقت بالایی که در موقعیت یابی دارد هنگام شناور شدن بسیار پایدار است که برای فیلم برداری نکته هائز اهمیتی به حساب می آید.

سیستم انتقال ویدئو +O3 یکی از دیگر ویژگی های مشترک این دو پهپاد به حساب می آید که به شما امکان می دهد تا فیلم های ثبت شده با دوربین را در همان لحظه به صورت زنده با کیفیت خیره کننده 1080 پیکسل 24 فریم بر ثانیه مشاهده کنید. با وجود این سیستم انتقال تصویر می توانید تا فاصله 15 کیلومتر از دوربین تصاویر و فیلم های ثبت شده با آن را دریافت کنید. تمامی کنترل های سازگار با مویک 3 کلاسیک و Mavic 3 از سیگنال های دوگانه 2.4GHZ و 5.8GHZ پشتیبانی می کنند.

بعضی از کاربران درباره حافظه داخلی مویک 3 کلاسیک می پرسند، اما در این باره باید بگوییم که هیچ تفاوتی با حافظه داخلی مویک 3 ندارد. هر چند مویک 3 سین با حافظه داخلی 1 ترابایتی عرضه شد اما برای همین حافظه 1 ترابایتی و چند تغیر دیگر با قیمت  دو  تا سه برابری نسبت به Mavic 3 Classic عرضه می شود.

اینها تمامی نکاتی هستند که قبل از خرید هلی شات اگر بین سری مویک 3 دچار شک و تردید شده اید مطمئنا شک و شبهه شما را برطرف می کنند تا پهپادی که متناسب با نیاز شما است را خریداری کنید.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا