هفت ویژگی طلایی که مویک ایر 2 را به پهپاد مورد علاقه شما تبدیل می کند

هفت ترفند طلایی که مویک ایر 2 را به پهپاد مورد علاقه شما تبدیل می کند - Seven golden features that make the Mook Air 2 your favorite UAV
کوادکوپترهای پیشنهادی

7 ویژگی طلایی که مویک ایر 2 را به یک پهپاد حرفه ای و مورد علاقه فیلم برداران تبدیل کرده است

DJI Mavic Air 2 برای آنچه می توان از یک کوادکوپتر دوربین دار و میان رده انتظار داشت، حد بالایی تعین کرده است. و در حال حاضر در صدر بهترین کوادکوپترهای دوربین دار قرار دارد. استفاده از تکنولوژی های جدید کار فیلم برداری و تصویر برداری را آسانتر کرده و کنترل مویک ایر 2 را سهولت بخشیده است.
اما در حالی که استفاده از این پرنده های کنترل از راه دور بسیار دشوار است، ویژگی Active Track 3.0 تسلط بر سوژه های در حال حرکت را بسیار آسان کرده است. به همین دلیل ما این لیست ترفند های ویژه را برای پرواز و تصویر برداری گردآوری کرده ایم.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com a

چه یک مبتدی کامل باشید، چه یک هواپیماباز با تجربه باشید که می خواهد حد خلاقیت های خود را بررسی کند، نکات مفیدی در اینجا وجود دارد که پرواز با هواپیمای Mavic Air 2 شما را به یک تجربه لذت بخش تر و سازنده تر تبدیل خواهد کرد.

آیا هنوز در مرحله اولیه بررسی مویک ایر 2 هستید؟ اولین ویژگی مفید این هلی شات پک کمبو آن می باشد که قطعات بیشتری در قالب آن به کاربران ارائه می شود. کیت استاندارد شامل یک کنترل کننده، کابل ها، محافظ گیمبال، سه جفت پروانه و دو مجموعه جوی کنترل برای کنترل کننده است. اما کیت مویک ایر 2 کمبو دارای ارزش بیشتری است که دو باتری اضافه را ارائه می دهد. در کیت کمبو شما همراه تمامی اقلامی که در کیت استاندارد ارائه می شود، دو باتری اضافی، سه جفت پروانه دیگر، هاب شارژر باتری، یک مجموعه فیلتر ND، یک آداپتور باتری برای تبدیل به پاور بانک و یک کیف شانه کوچک برای حمل همه حمل همه این وسایل به مشتری ارائه می شود. اگر می توانید با کیت استاندارد پرواز و فیلمبرداری کنید، جای تامل دارد زیرا یک باتری به ندرت کافی است. مویک ایر 2 را آماده پرواز کنید و با ما همراه باشید تا با ترفندهای ایده آل آن دست و پنجه نرم کنیم. اکنون ما 7 ویژگی مفید و کاربردی که Dji Mavic Air 2 را به پهپاد مورد علاقه شما تبدیل کرده است را برای شما معرفی می کنیم؛

1- از پد فرود استفاده کنید

مویک ایر 2 از جمله هواپیماهای بدون سرنشین شرکت DJI می باشد که ارتفاع اندکی دارد و هنگام فرود یا برخاستن از سطح تیکاف ممکن است اندکی مشکل ایجاد کند. هنگامی که کوادکوپتر در حال فرود است یا قصد برخاستن از زمین را دارد ممکن است پروانه های عقب با سطح پایین برخورد داشته باشند که منجر به ایجاد صدمه می شود. اما راه چاره چیست؟ مطمئنا استفاده از یک پد فرود می تواند این مشکل را حل کند و هواپیمای شما را با بالاترین سطح ایمنی فرود بیاورد. حتی چمن کوتاه هم می تواند هواپیما را هنگام فرود و برخاستن از سطح زمین از حالت تعادل خارج کند و منجر به کرش جزئی شود. این پد فرود یا می توان گفت تشک فرود شامل یک سه پایه فرود می باشد تا به راحتی بر روی زمین لنگر بیندازد.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com b

PGYTECH Landing Pad For Drone گزینه مقرون به صرفه ای هست که در سه اندازه قطر 55 سانتی متر، 75 سانتی متر و 110 سانتی متر قابل خرید می باشد. ما پد فرود 75 سانتی متر را توصیه می کنیم که فضای مناسبی برای فرود مهیا می کند. این تشک فرود مانند بازتاب دهند عکاسی تا می شوند تا کوچک و قابل حمل باشند. یک کاربرد استثنایی دیگر که این پدهای فرود دارند، هنگام بازگشت اتوماتیک پرنده به خانه می باشد. پد فرود دارای یک روی نارنجی رنگ و یک روی آبی رنگ می باشد که هنگام استفاده از قابلیت Return To Home به وضح برای پهپاد قابل ثبت می باشد.

2- ثبت حرکات بی نظیر اسلوموشن

فیلم های اسلوموشن یا Slow Motion یکی دیگر از حالت های استثنایی این کوادکوپتر دوربین دار می باشند که سطح قابلیت های فیلم برداری هواپیماهای بدون سرنشین مویک را ارتقاع می دهد. ویژگی که به شما این امکان را می دهد تا فیلم های بسیار حرفه ای از سوژه های در حال حرکت به ثبت برسانید. مویک ایر 2 توانایی ثبت فیلم های 4K با فریم 60 در ثانیه را دارد که از این حیث بی نظیر می باشد. اما قابلیت فیلم برداری با سرعت 120 و 140 در گزینه ویدئویی 1080 پیکسل است که از نظر بصری بهترین ویدئوهای آهسته را به ثبت می رساند. اما قابل توجه کسانی که مفهوم دقیقی از فیلم های اسلوموشن ندارند، با فرض اینکه شما با سرعت 24 فریم در ثانیه فیلم برداری می کنید، 1 ثانیه فیلم برداری 10 ثانیه خروجی می دهد، یا فیلم برداری با سرعت 120 فریم بر ثانیه حدود نیمی از زمان قبلی را خروجی می دهد.
اگر چه این ویدئوها کمی باورنکردنی و هیجا انگیز به نظر می رسند، اما تماشای همان فیلم در حالت آهسته بیش از 15 تا 20 ثانیه به طول می انجامد که ممکن است خسته کننده باشد. برای دسترسی به تنظیمات اسلوموشن بر روی نماد بالای دکمه شاتر کلیک کنید، سپس “Video” و “Slow Motion” را دنبال کنید.

3- با تعین محدودیت ها ایمن بمانید

در بسیاری از کشورها حداکثر ارتفاع و فاصله پرواز محدودیت هایی به وجود می آورد که برابر با 120 متر ارتفاع و 500 متر فاصله مسافتی می باشد. مهم این است که اگر این محدودیت ها وجود نداشته باشد، شما باز هم باید هواپیمای بدون سرنشین خود را در دید غیر معمول نگه دارید، این بدان معناست که شما نمی توانید از دوربین شکاری یا موارد مشابه دیگر برای افزایش دید استفاده کنید.
برای اطمینان از اینکه هرگز از این مقادیر فراتر نمی روید ، می توانید ارتفاع و فاصله را در برنامه DJI Fly محدود کنید. برای انجام این کار ، کافیست بر روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای برنامه کلیک کنید ، بر روی “Satety” کلیک کنید و با استفاده از نوار لغزنده مقادیر مورد نظر را تنظیم کنید.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com d

در حالی که حداکثر محدودیت های قانونی از یک نقطه برای مویک ایر 2 فراتر از 10 کیلومتر است، اما بسیار مفید است که فاصله را 300 یا 400 متر تنظیم کنید، زیرا پهپاد Mavic Air 2 هنگامی که بیش از 500 متر از شما دور شود، مشاهده آن بسیار مشکل می شود و این بسیار به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. یکی دیگر از مواردی که بر ایمنی پرنده تاثیر گذار می باشد و قبل از پرواز باید آن را تنظیم کنید، ارتفاع پرواز آن می باشد البته در شرایطی که شما می خواهید هواپیمای بدون سرنشین خود را به صورت اتوماتیک با قاببلیت Return To Home به خانه بازگردانید باید به این نکته دقت کنید. ارتفاع پرنده در حالت پیش فرض بر روی 30 متر تنظیم شده که برای خاطر جمع شدن می توانید ارتفاع آن را تا 40 یا 50 متر افزایش دهید.

4- قابلیت ثبت تصاویر 48 مگاپیکسل

اگر در پرواز با پهپادها کاملاً تازه کار هستید، برخی از بهترین ویژگی های Mavic Air 2 از مواردی هستند که تمام نیازهای فنی معمول را برطرف می کنند در حالی که هنوز هم نتایج خوبی دارند – و یکی از این موارد توانایی عکسبرداری 48 مگاپیکسلی در قالب JPEG است. و این قابلیت با توجه به اینکه مویک ایر 2 دارای سنسور 12 مگاپیکسلی می باشد بسیار چشمگیر می باشد. و برای افرادی که می خواهند چاپ بزرگتری داشته باشند تصاویر 48 مگاپیکسل گزینه بسیار مفیدی می باشد.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com e

برای دسترسی به حالت عکسبرداری 48 مگاپیکسل، هنگامی که دوربین در حالت عکسبرداری است به سادگی از طریق برنامه DJI Fly بر روی نماد حالت عکسبرداری بالای دکمه شاتر روی صفحه تلفن هوشمند خود کلیک کنید که این ویژگی به وضوح در منوی قابل پیمایش در سمت چپ نشان داده شده است. در این حالت ، حتی اگر هواپیمای بدون سرنشین را برای عکسبرداری در قالب Raw تنظیم کرده باشید، تصاویر 48MP در قالب JPEG ضبط می شوند. ثبت تصاویر 48 مگاپیکسل از بهترین قابلیت های این پهپاد مویک می باشد که حتی در کوادکوپترهایی مانند مویک 2 پرو هم مشاهده نمی شود.

5- برای تعادل رنگ سفید به صورت دستی اقدام کنید

مویک ایر 2 دارای دو حالت تنظیم تعادل رنگ سفید است: خودکار و دستی. عجیب اینکه هیچ حالت پیش فرض از قبل وجود ندارد که به شما امکان دهد به سرعت و به راحتی بین Daylight ، Cloudy یا Shade جابجا شوید. حالت دستی با استفاده از یک نوار لغزنده کنترل می شود که در آن تراز سفیدی باید در کلوین تنظیم شود، و مشکل این است که اگر ارقام دستی هر نوع منبع نور را نمی دانید، برای استفاده از این حالت باید خیلی تلاش کنید. شاید در آینده ای نه چندان دور DJI برنامه را با حالت های پیش فرض کاربرپسندتر ارائه دهد.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com f

هنگام فیلمبرداری، اگر تعادل رنگ سفید روی Auto تنظیم شده باشد، می توان هنگام فیلمبرداری، با تغییر نور یا زاویه پهپاد تنظیمات را تغیر داد که در فیلم قابل مشاهده خواهد بود و همیشه نامطلوب است. برای فیلم ، تعادل رنگ سفید باید برطرف شود. بنابراین چه شما یک عکاس ثابت هستید که می خواهید کنترل بیشتری روی تعادل رنگ سفید داشته باشد یا یک فیلمبردار که آن را درخواست می کند، باید از تنظیمات دستی در کلوین اطلاع داشته باشید تا بتوانید آنها را شماره گیری کنید. مقادیر کلوین برای روشنایی روز 5500 کلوین، برای هوای ابری 6500 کلوین و برای سایه 7500 کلوین می باشد.

6- تجربه حالت های گیمبال


حالت پیش فرض گیمبال در مویک ایر 2 حالت پیگیری یا “Follow mode ” است. در بیشتر موارد، این حالت مفیدترین حالت است زیرا نرمترین نتیجه را ارائه می دهد، اما می توان از “حالت FPV” (نمای اول شخص) برای ایجاد جلوه و احساس کاملاً در فیلم های ویدئویی استفاده کرد. بنابراین، تفاوت این دو حالت در چیست و چه زمانی باید از آنها استفاده کنید؟
تجربه فیلم برداری و پرواز با تنظیمات مختلف همیشه ارزشمند است زیرا شما همیشه می توانید جلوه های جدید و روش های منحصر به فرد ایجاد ویدیو را کشف کنید، بنابراین ارزش آن را دارد که حالت های مختلف را امتحان کنید. حالت Follow Mode نرم ترین تنظیمات را ایجاد می کند زیرا از تثبیت کننده 3 محور استفاده می کند و با حرکت پهپاد سطح افق را حفظ می کند. و صادقانه بگویم، شما بیشتر اوقات از این حالت استفاده خواهید کرد.

اگرچه حالت FPV محور رول گیمبال را قفل می کند، بنابراین بسته به سرعت و حرکات هواپیمای بدون سرنشین به صورت افقی به درجات مختلف متمایل می شود. این به لطف یک اثر ویدئویی “خام” به شما احساس پرواز بیشتری می دهد. یک دوربین ثابت را در جلوی یک جت جنگنده تصور کنید که در دره ها با سرعت خیره کننده در حال حرکت است، این همان حالتی است که با دوربین Mavic Air 2 می توانید مشاهده کنید. برای جابجایی بین دو حالت فوق روی سه نقطه افقی در سمت راست بالای برنامه DJI Fly کلیک کرده سپس روی تب Control کلیک کنید و به پایین پیمایش کنید تا گزینه های حالت را مشاهده کنید. هنگام ضبط فیلم، و هنگام استفاده از ویژگی ردیابی موضوع این موارد را در هر دو پرواز استاندارد امتحان کنید تا ببینید که چگونه دو حالت مختلف دید خلاقی ایجاد می کنند.

7- راهنماهای بصری را روشن کنید

تصویر برداری ثابت یا فیلمبرداری در حین پرواز با هواپیمای بدون سرنشین مهارتی است که کمی تمرین لازم دارد، اما انصاف است که بگوییم عکس ها کمی ساده تر هستند. این به این دلیل است که می توانید قبل از گرفتن عکس، هواپیمای بدون سرنشین را در حالت معلق نگه دارید تا زاویه و تنظیمات دوربین را ارائه دهید. هنگام فیلمبرداری تکیه برا چند راهنما که در برنامه DJI Fly ارائه می شود مفید می باشد.

Seven golden features that make the Mavic Air 2 your favorite UAV domzik com h

histogram برای ارزیابی میزان نوردهی به شما کمک بسیار می کند، و قسمت هایی که بیش از حد در معرض نور قرار دارند را با خطوط سیاه و سفید “خطوط گورخری” نمایش می دهد تا بتوانید نوردهی را متناسب با آن تنظیم کنید.

سایر مطالب، بررسی ها و اطلاعات مربوط به هلی شات مویک ایر 2 را از همین جا یعنی سایت دامزیک مشاهده کنید. همچنین کسانی که علاقمند به خرید پهپاد Mavic Air 2 هستند می توانند از همین فروشگاه اقدام کنند. دامزیک مرکز فروش محصولات DJI ، نظیر کوادکوپترهای فیلمبرداری، صنعتی، کشاورزی و سایر تجهیزات فیلم برداری می باشد که به عنوان معتبرترین نمایندگی این محصولات در سه کشور ایران، امارت و چین در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

8 دیدگاه دربارهٔ «هفت ویژگی طلایی که مویک ایر 2 را به پهپاد مورد علاقه شما تبدیل می کند»

  1. آواتار شهریار

    سلام و عرض ادب
    آیا با مویک ایر ۲ میتوان صدای محیط رو هم ضبط کرد ؟
    من اسپارک داشتم که از طریق کنترلر می‌تونستم ضبط صدا هم داشته باشم …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا