چرا قیمت هلی شات در ایران گران هست!

چرا قیمت هلی شات در ایران گران هست!
کوادکوپترهای پیشنهادی

هلی شات هر چند یک صنعت جدیدی هست و سابقه آن به کمتر از 10 سال می رسد. اما طی همین چند سال رشد شگفت انگیز داشته و صدها کمپانی در سراسر جهان در حال رقابت برای تصاحب بازار هستند. که فعلا کمپانی DJI با داشتن بیش از 70 درصد بازار پهپادهای تجاری، فعلا بی رقیب به سوی آینده در حال حرکت است. بعید است به این زودی ها کمپانی دیگری پیدا شود و جای او را در بازار بگیرد. چرا که بخشی از سهام این کمپانی متعلق به اپل هست. و به نوعی دست خود را در دست اپل گذاشته تا با قدرت به راه خود ادامه دهد.

سئوالی که این روزها دائما از مشتریان می شنویم اینکه چرا قیمت فلان مدل هلی شات اینقدر بالاست؟

یا حتی بعضی از مشتریان با مراجعه به سایت DJI قیمت مدل مورد نظر را نگاه می کنند. بعد با ما تماس می گیرند یا کامنت می گذارند که چرا قیمت شما اینقدر بالاست و چرا گران فروشی می کنید.

یا مثلا بعضی از مشتریان برای ما کامنت گذاشته که هلی شات مویک ایر 2 قیمت آن 800 دلار می باشد. با دلار 18 هزار تومان نهایت باید شما 16 میلیون بفروشید اما چرا شما دارین با قیمت 25 میلیون یا 30 میلیون می فروشید؟

در جواب این مشتریان عرض کنیم که:

1- اینکه قیمت 800 دلار فروش خود کمپانی DJI هست. و با توجه به شرایط تحریم ها همه نمی توانند مستقیما از خود کمپانی خریداری کنند. باید از واسطه های این شرکت در چین یا دوبی خریداری کرد.
2- حتی برای ما که نمایندگی هستیم وقتی بخواهیم این پهپاد را از چین سفارش دهیم بیش از صد دلار هزینه ترانزیت دارد. و باید هزینه گمرگ هم در چین و هم در دوبی و هم در ایران پرداخت کرد. که هر کدام از اینها هزینه بالایی از ما دریافت می کنند.

3- اینکه کوادکوپتر را نمی توان با هواپیما از چین یا دوبی به ایران آورد. فقط از طریق کشتی و گمرک که برای هر جابجایی ما باید کلی هزینه پرداخت کنیم.

4- شرکت های بزرگی مثل دامزیک کلی نیرو دارند اجاره دفتر دارند. که باید در ماه بیش از 50 میلیون هزینه پرداخت کرد. 

5- برای هر بار واردات هلی شات از چین بیش از یک میلیارد هزینه کرد. و کلی سرمایه گذاری کرد. سرمایه گذاری به امید سود. آیا شما حاضرید سرمایه خود را در این زمینه صرف کنید و انتظار درآمد و سود نداشته باشید؟

6- برای مثال گوشی آیفون 11 اپل هم 700 دلار هست پس چرا آن را در بازار ایران 19 میلیون خرید می کنید؟ آیا موقع خرید از فروشنده موبایل همین سئوالات را می پرسید؟و اینکه واردات گوشی موبایل به هیچ وجه سختی ها و مشکلات کار واردات پهپاد را ندارد. موبایل به راحتی می توان وارد کرد. اما هلی شات کاری بسیار پر دردسر هست که حتی برای واردات 10 عدد از آنها باید کلی هزینه پرداخت کرد.

7- مشتریانی که در ایران قیمت هلی شات را به دلار و قیمت کمپانی دی جی آی محاسبه می کنید چرا خودتان مستقیم از شرکت DJI سفارش نمی دهید؟

8- هلی شات به هیچ وجه گران نیست. بخاطر کاهش ارزش پول ما در برابر ارز هایی خارجی هزینه خرید بالا رفت. اگر دلار به همان قیمت هزارتومان چند سال پیش بود شما می توانستید یک هلی شات مثل مویک ایر 2 را با قیمت یک میلیون حتی کمتر خریداری کرد. یعنی چیزی حدود یک سوم حقوق یک کارمند. اما الان با توجه به شرایط تحریم ها و کاهش ارزش پول ایرانی در برابر ارزهای خارجی باید چند برابر درآمد ماهیانه خود هزینه کنید تا یک هلی شات نه چندان گران قیمت مثل مویک 2 پرو یا مویک مینی خریداری کنید.

امیدواریم توضیحات بالا پاسخ مناسبی به سئوالات شما باشد. تا قبل از اینکه در مورد قیمت هلی شات و کار ما قضاوت کنید. نسبت به مشکلات و سختی های ما و همکاران دیگر درک درستی داشته باشید.

 

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن