کوادکوپتر آتل DragonFish رقیب جدید DJI

کوادکوپتر آتل DragonFish رقیب جدید DJI
کوادکوپترهای پیشنهادی

آتل با رونمایی از پهپاد جدید خود DJI را تهدید کرد – رونمایی آتل از پهپاد حرفه ای دراگون فیش

اولین تهدید جدی برای DJI از سوی کمپانی Autel می باشد. آتل از پهپاد فوق پیشرفته DragonFish خود پرده برداشت. این هواپیمای بدون سرنشین که تهدید جدی برای پهپادهای DJI می باشد از ویژگی های پیشرفته ای همچون زمان پرواز 120 دقیقه، محدوده پرواز و انتقال ویدئو تا 30 کیلومتر، استیبل 3 دقیقه و سیستم تشخیص موانع تا فاصله 2000 کیلومتر بهره می برد.

20201119135111

مطمئنا دی جی ای منتظر این خبر بود. چرا که آتل یکی از تولید کننده های ایالات متحده آمریکا می باشد که انتظار جایگزینی آن با پهپادهای DJI وجود داشته است. اما انتظار ساخت چنین پهپادی با این قابلیت های پروازی بی نظیر دور از تصور می باشد.

این پهپاد دارای وزن تیکاف 8.5 کیلوگرم می باشد. اما وزن کلی آن با دو باتری و بدون گیمبال حدود 7 کیلوگرم می باشد. با این وجود حمل و نگهداری از آن به راحتی پهپادهای مویک یا فانتوم شرکت DJI نمی باشد. طراحی DragonFish برعکس پهپادهای تاشوی شرکت DJI همانند هواپیماهای اصلی می باشد که دارای دم و بال های بلند می باشد و همین طراحی به هم ریخته تا حدودی حمل آن را دشوار می کند. شاید در آینده بازسازی این ساختار در هواپیماهای آتل این تولید کننده آمریکایی را به مدعی برترین تولید کننده پهپاد در جهان تبدیل کند.

شاید پهپادی با ابعاد 2.3×1.29×0.46 متر نتواند جایگزین مناسبی برای پهپادهای شرکت DJI باشد. اما آتل با ساخت کوادکوپتری با قابلیت فیلمبرداری 4K و زمان پرواز 2 ساعته نشان داده که پتانسیل رقابت با شرکت DJI و پهپادهای حرفه ای این کمپانی را دارد. آیا شرکت Autel این توانایی را دارد که با افزایش هزینه های تحقیقات خود تکنولوژی هایی همانند DJI پیدا کند. و سطح جدیدی از توانایی های این هواپیماهای بدون سرنشین را کشف کند.

کمپانی DJI که توسط دولت ترامپ به لیست سیاه آمریکا افزوده شد، امیدوار است که با روی کار آمدن رئیس جمهور منتخب بایدن این بار تحریم ها برای این کمپانی چینی کاهش بیابد. خبرهای بیشتر را در این مورد از فروشگاه دامزیک مرکز خرید پهپاد DJI دنبال کنید.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا