ترامپ دستور حذف سریع پهپادهای DJI را صادر کرد

ترامپ دستور پیگیری سریع حذف پهپادهای ساخت چین را امضا کرد
کوادکوپترهای پیشنهادی

ترامپ دستور حذف سریع پهپادهای چینی به خصوص DJI را در آمریکا صادر کرد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، یک دستورالعمل امضا کرده است که به سرعت پهپادهای چینی را از آژانس های آمریکایی حذف می کند. این سفارش به همه آژانس های آمریکایی که از هواپیماهای بدون سرنشین چینی استفاده می کنند نیاز دارند تا اولویت خود را برای حذف آنها از سرویس بگذارند.

1x 1

روز دوشنبه، دستور اجرایی امضا شده توسط ترامپ به این معنی بود که پهپادهای چینی، بخصوص پهپاد DJI ، از سرویس خارج می شوند و برای بررسی خطرات امنیتی احتمالی که دولت آمریکا گفته وجود دارد ، ارزیابی می شوند.

این سفارش همچنین شامل هواپیماهای بدون سرنشین تولید شده در کشورهای دیگر است که دشمن آمریکا محسوب می شوند. در بیشتر موارد، این خبر چندان تعجب آور نیست زیرا DJI ، برترین تولید کننده پهپاد مستقر در چین قبلا به فهرست تحریم های اقتصادی آمریکا اضافه شد، این بدان معناست که DJI قادر به دسترسی یا انتقال برخی فن آوری ها از ایالات متحده نیست. مگر اینکه اجازه داده شود. همچنین 76 نام دیگر در این لیست وجود داشت.

دلیل اضافه شدن DJI به این لیست به طور عمیق بررسی شد، اما در اینجا خلاصه ای سریع از دلایل اصلی آورده شده است: تسهیل صادرات اقلام توسط چین که به رژیم های سرکوبگر در سراسر جهان کمک می کند نقض حقوق بشر در چین از طریق جمع آوری و تجزیه و تحلیل ژنتیکی توهین آمیز و همچنین نظارت بر بازداشتگاهای سین کیانگ از جمله دلایل عمده ای است که آمریکا این تولید کننده چینی را به لیست سیاه خود افزوده است. DJI نظرات زیادی در مورد هواپیماهای بدون سرنشین خود و داده هایی که ظاهراً منتقل می کنند دریافت کرده است.

نظراتی در ایالات متحده و اطراف آن به اشتراک گذاشته اند که هواپیماهای بدون سرنشین DJI بدون ارائه هیچ مدرکی داده ها را به سرورهای چین ارسال می کنند. از این مرحله، آژانس ها در دولت ایالات متحده شروع به جستجوی هواپیماهای بدون سرنشین غول فناوری کردند تا ببینند آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. این امر همچنین منجر به ممنوعیت خرید یا استفاده از کوادکوپترهای DJI توسط آژانس های فدرال شد، که باعث می شود کاربران از خرید پهپاد منصرف شوند. پس از ماه ها درگیری ، هنگامی که اتاق بازرگانی ایالات متحده اظهار داشت که ممنوعیت استفاده از کوادکوپترهای چینی و به خصوص DJI ، ایده ای هوشمندانه نخواهد بود. دلیل این اظهار نظر این است که هزینه های بیشتری برای شرکت های آمریکایی در انطباق هزینه می شود و در نتیجه به زنجیره تامین گسترده قطعات و شرکت های تولید کننده صدمه می رساند.

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن