ثبت اجباری پهپاد های شخصی در بریتانیا – جریمه 1300 دلاری

UK drone registration
کوادکوپترهای پیشنهادی

استفاده از پهپاد های غیر نظامی در هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. البته قوانین جامعی برای پرواز دادن پهپاد های شخصی یا کوادکوپتر در جهان وجود ندارد. مثلا ساعت پرواز، تاریخ، مکان، مسیر و.. هیچ برنامه یا مرکز کنترلی برای آنها وجود ندارد. نبود همین مرکز کنترل و استفاده عمومی باعث شده تا پهپاد ها با وجود داشتن قابلیت های فیلمبرداری، تفریحی و سرگرمی به یک معضل برای صنعت هوایی و دولت ها تبدیل شوند.

هر چقدر که به جلوتر می رویم پهپاد ها بسیار پیشرفته تر و امکانات جدیدتری به آنها افزوده می شوند. بعضی از آنها اصلا قابل رویت نیستند و به راحتی می توانند از زندگی شهروندان و فعالیت های روزمره فیلمبرداری یا جاسوسی کنند.

افزایش استفاده و علاقه بشر به این پرنده رباتیک و قابلیت های پیشرفته آن مثل دوربین قوی، توان پرواز و حمل بالا باعث شده تا دولت ها مجبور به ایجاد قوانین برای ایجاد محدودیت استفاده از پرواز کوادکوپتر در کشورهای خود شوند.

یکی از راه های کنترل پهپاد (UAV) ثبت نام آنها می باشد. اکنون دولت بریتانیا قوانین وضعی کرده است تا تمامی شهروندان دارای این هلی شات هر چه سریعتر پهپاد خود را در سایت مخصوص آن ثبت کنند و گرنه با جریمه 1300 دلاری رو برو می شوند. طبق این بیانیه هر نوع پهپادی که وزنش سنگین تر از گوشی موبایل می باشد باید ثبت شود. قانونی که تمامی محصولات کمپانی dji را شامل می شود. از آنجا که وزن هلی شات جدید دی جی آی یعنی mavic mini حدود 249 گرم هست ممکن است شامل این قانون نشود. 

UK drone registration dji

 

طبق این خبر خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین در انگلیس باید تا پایان 29 نوامبر اطلاعات پهپاد خود را در سیستم سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند یا با پرداخت 1300 پوند جریمه مواجه شوند. هر کسی که دارای یک کوادکوپتر با وزنی بالاتر از 250 گرم می باشد. باید در سیستم ثبت نام آنلاین این کشور آن را ثبت کند. 
دارنده یا اپراتور هواپیمای بدون سرنشین باید بالای 18 سال باشد و هزینه سالانه 9 پوند را بپردازد. طبق گفته پلیس افراد دارای پهپاد ثبت نشده ممکن است در صورت پرواز غیرقانونی یا سهل انگاری با اتهامات کیفری روبرو شوند.

تخمین زده می شود که بیش از 130 هزار پهپاد در برتیانیا وجود داشته باشد که فقط 50 هزار نفر کوادکوپترهای خود را ثبت کرده اند.

این قانون پس از آنکه پرواز چندین کواد کوپتر در اطراف فرودگاه گتویک باعث اختلال در پرواز و سرگردانی هزاران مسافر کریسمس شد، به اجرا درآمد. این اختلال باعث لغو و تغییر ساعت هزاران پرواز در این فرودگاه بزرگ بریتانیا شده است.

سیمون اسمیت ، مربی خلبانی در مدرسه پرواز فانتوم در میدنستون ، کنت ، به بی بی سی گفت که آیین نامه جدید می تواند به ایمن نگه داشتن آسمان کمک کند ، اما تنها با همکاری فن آوری های بهتر.

کمپانی DJI ، بزرگترین سازنده هواپیمای بدون سرنشین یا همان پهپاد تجاری و غیر نظامی در جهان ، اخیراً پروتکل جدیدی را ارائه کرده است. که به مردم امکان می دهد از تلفن های هوشمند جهت شناسایی پهپادهای های موجود در نزدیکی خود و نقاطی که خلبانان آن drone حضور دارند، استفاده کنند.

آقای اسمیت گفت این تکنولوژی به ما این امکان را می دهد تا یک کوادکوپتر هنگام پرواز جزئیات خود را پخش کند که در چه مکانی در حال پرواز هست، چه کسی آن را پرواز می دهد. و به اسم چه کسی ثبت شده است. خلبان آن کجا واقع شده است.

این تکنولوژی به شما کمک می کند اگر پهپادی را در حال فیلمبرداری از منطقه یا محل زندگی خود مشاهده کرده اید. در صورت نارضایی می توان صاحب آن را به راحتی شناسایی کرد.

 

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن