بهترین پهپادها برای مسافرت سال 2021

بهترین پهپادها برای مسافرت در سال 2021 - the best drone for travel
کوادکوپترهای پیشنهادی

معرفی بهترین کوادکوپترها برای مسافرت در سال 2021

ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین پهپادها را برای مسافرت و طبیعت گردی خدمت شما معرفی کنیم و تمامی بررسی های و توصیه های ما در این باره ارائه می شود. اگر آماده خرید پهپاد برای مسافرت هستید، در ادامه ما را همراهی کنید تا لیستی از بهترین کوادکوپترها برای مسافرت خدمت شما معرفی کنیم. این چالشی از بهترین پهپادهای دوربین دار و مسافرتی می باشد که در پایان می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین هیچ موردی در این لیست پیدا نمی شود که برای حمل سنگین باشد یا فاقد دوربین داخلی باشد.

پهپادها برای مسافرت در سال 2021 the best drone for travel

پهپادها ابتدا کاربرد کاملا نظامی داشته اند و توسط ارتش در جنگ ها برای عملیات هدف یابی و حمل مواد منفجره استفاده می شدند. هر چند امروزه هم در این زمینه کاربردهای فراوانی دارند و به صورت کاملا هوشمندانه عملیات جاسوسی و حمله را انجام می دهند، اما بیشترین پیشرفت را در عرصه مصرفی، صنعت و تجارت پیش رو گرفته اند که امروزه در این زمینه کمپانی DJI قدم های مهمی برداشته و بهترین محصولات را روانه بازار کرده است. حال چه این محصولات را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید آنها آمده اند تا بمانند و خدمات فراوانی به جامعه بشریت ارائه دهند.

بهترین پهپاد این لیست: مویک مینی 2

کوادکوپتر مویک مینی 2 یکی از محصولات حرفه ای کمپانی DJI می باشد که با تکنولوژی های پیشرفته ای ساخته شده و در برابر این همه فناوری و قابلیت عالی نیاز به پرداخت هزینه بالا هم نمی باشد. یعنی 449 دلار برای پک استانداد DJI Mini 2 که در برابر ویژگی هایی همچون زمان پرواز 30 دقیقه، فیلم های 4K، عکس های 12 مگاپیسکل، وزن کمتر از 250 گرم، طراحی تاشو، انتقال فیلم HD تا فاصله 10 کیلومتر با تکنولوژی OcuSync 2.0 و عکس های سریع معامله بدی نیست. مویک مینی 2 نسخه دوم هلی شات مویک مینی می باشد که نسبت به نسخه قبلی تا حدود زیادی بروزرسانی شده است.

کوادکوپتر برای مسافرت مویک مینی 2

علاقمندانی که قصد دارند تا هنگام مسافرت و طبیعت گردی به خصوص سفرهای نوروزی که پیش رو می باشد فیلم های شفاف و 4K را با کمترین هزینه از سفرهای خود تهیه کنند، کوادکوپتر مویک مینی 2 بهترین گزینه برای آنها میباشد. DJI Mini 2 در واقع ترکیبی از 4 ویژگی اصلی پروازهای 30 دقیقه، فیلم های 4K، قابلیت OcuSync و طراحی تاشو و قابل حمل می باشد که این کوادکوپتر را به یک گزینه قابل حمل و بی نظیر برای حرفه ای ها و مبتدیان تبدیل کرده است.

این شرکت در اواخر سال گذشته از Mavic Mini 2 رونمایی کرد، نسخه ای که در حال حاضر مورد علاقه خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین جدید و سطح متوسط ​​است که به دنبال فیلم برداری با کیفیت بدون اندازه ، وزن یا برچسب قیمت هستند که معمولاً همراه با تجهیزات DJI است.

Mini 2 بسیار کوچک است: مویک مینی 2 فقط 5.2 × 3.2 × 2.3 اینچ و کمتر از 249 گرم وزن دارد که به راحتی در جیب شما جای می گیرد. این آمار دوم در واقع مهمترین مورد است: همانطور که می دانید، پهپادها در حال حاضر یک فعالیت منظم در بسیاری از کشورها دارند ، اما مدلهای زیر 250 گرم اغلب محدودیت های کمتری دارند.

هرچند که مینی 2 با وجود ابعاد کوچک، تفاوت زیادی با یک اسباب بازی ندارد. اما شما تا نیم ساعت وقت پرواز خواهید داشت، که بهتر از هر چیز دیگری در اندازه و وزن مشابه است. همچنین این هواپیما نسبت به سایر هواپیماهای بدون سرنشین کوچک بهتر پرواز می کند و گرچه بادهای شدید همچنان مشکلی ایجاد می کنند، اما برای کنترل تندبادها تا 24 مایل در ساعت دارای رتبه بندی است.

این پهپاد دارای ویژگی بازگشت خودکار به خانه می باشد که در صورت از دست رفتن سیگنال رادیویی یا خارج شدن از محدوده کنترل می توانید به صورت اتوماتیک هواپیمای بدون سرنشین خود را به خانه بازگردانید. کیفیت فیلم خوب است ، ضبط با حداکثر 4k در 30 فریم بر ثانیه. بزرگنمایی داخلی نیز وجود دارد: 2 برابر با رزولوشن 2.7K و 4 برابر با رزولوشن 4K.

گیمبال سه محوره به پایدار نگه داشتن دوربین حتی در هنگام حرکت هواپیمای بدون سرنشین کمک می کند و فیلم های قابل مشاهده بیشتری ایجاد می کند. عملکرد در نور کم نیز به طرز شگفت انگیزی خوب است. به خاطر نبود سنسورهای اجتناب از موانع توصیه می شود در مکان های شلوغ بیشتر مراقب باشید.

این پهپاد در دو مدل عرضه می شود: مدل استاندارد و یک کیت کمبو که قیمت آن معمولاً 100 دلار بیشتر است. باتری های اضافی، قطعات یدکی و کیف حمل به راحتی ارزش پول اضافی را دارند.

بهترین برای فیلم برداری: مویک ایر 2

مویک ایر 2 دیگر گزینه از این لیست می باشد که دارای قابلیت هایی همچون دوربین 48 مگاپیکسل، فیلم های 4K و همچنین حرکات هایپرلپس 8K، سنسور نیم اینج CMOS، پروازهای 34 دقیقه ای، گیمبال سه محوره، قابلیت Active Track 3.0 و همچنین تکنولوژی حمل و نقل OcuSync 2.0 می باشد.

کوادکوپتر برای مسافرت the best drone for drone

در حالی که ما به لطف اندازه کوچک و مقررات کمتر DJI Mini 2 را برای مسافرت ترجیح می دهیم، اما اگر می خواهید بهترین کیفیت فیلم را داشته باشید ویژگی های جدیدی که در مویک ایر 2 به کار رفته اند ماجراجویی های شما را تکمیل می کنند.

Air 2 اکنون به لطف سیستم تثبیت کننده سه محوره خود قادر به فیلم ثابت 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه است، همچنین مویک ایر 2 از بسیای جهات نسخه قبلی را بهبود می بخشد. دوام باتری افزایش یافته است و اکنون می توانید حداکثر 34 دقیقه زمان پرواز داشته باشید. همچنین حداکثر سرعت نیز به 68 کیلومتر در ساعت افزایش یافته است.

سنسورهای جلوگیری از برخورد در جلو و عقب نه کوادکوپتر شما بلکه سرمایه شما را محافظت می کنند، که به لطف برد اضافی Air 2 اهمیت بیشتری پیدا می کند. می توانید این پهپاد را از فاصله 10 کیلومتری کنترل کنید. سنسورهای موجود در پایه واحد نیز به اطمینان از فرود ایمن کمک می کنند. مویک ایر 2 در صورت قطع اتصال یا کم شدن شارژ باتری، به طور خودکار به خانه باز می گردد و حتی در محیط های شلوغ نیز مسیر خود را در اطراف موانع تغییر مسیر می دهد.

مدل های آمریکای شمالی نیز ایرسنس را دریافت می کنند که با استفاده از سیگنال های هواپیماهای تجاری موقعیت خود را بر روی نقشه روی صفحه نشان می دهد. شما با گزینه های مختلف کنترل، از جمله چندین تنظیم خودکار مانند ردیابی اشیا that ، کار سختی را برای ضبط فیلم هایی با ظاهر حرفه ای می گیرید. هنوز هم عکاسان فراموش نشده اند، از همه چیز، از HDR گرفته تا عکس برداری با نور کم و عکسبرداری با فرمت RAW.

اگرچه از مینی 2 به مراتب بزرگتر است ، اما به هیچ وجه یک پهپاد بزرگ نیست ، خصوصاً با توجه به آنچه می تواند انجام دهد. یعنی طراحی تاشو که اجازه حمل آسان این پرنده را به شما می دهد.

همانند مینی 2 ، هلی شات مویک ایر 2 نیز در دو مدل عرضه می شود: مدل استاندارد و مدل کمبو که با کیسه حمل، باتری های اضافی و محافظ ملخ و موارد دیگر. باز هم ، اگر توان هزینه بیشتر را دارید، مجموعه Fly More Combo مویک ایر 2 راهی برای انتخاب است.

ارتقاع سطح فیلم برداری با هزینه بیشتر: مویک 2 پرو

DJI در سال 2018 یک ارتقاع کلی در پهپادهای خود انجام داده و مهمترین جرقه در فرایند تولید و ساخت محصولات این کمپانی رقم خورد. یعنی استفاده از تکنولوژی های بی نظیری همچون به کارگیری دوربین های 4K و سیستم حمل و نقل OcuSync که خود در امر کنترل، انتقال و دریافت فیلم بسیار موثر است.

کوادکوپتر برای مسافرت the best drone for travel

مویک 2 پرو بسیار پیشرفته تر از مویک مینی 2 و در مواردی از برتری هایی نسبت به مویک ایر 2 برخوردار می باشد، اما قیمت بالای آن کمی دردسر ساز شده است. پهپادی که فیلم های 4K با سرعت 30 فریم بر ثانیه به ثبت می رساند. مویک ایر 2 یک کوادکوپتر 4K با وزن 570 گرم می باشد که Mavic 2 Pro نسبت به آن حدود 300 گرم سنگین تر می باشد. با وجود وزن سنگینی که نسبت به رقبای خود دارد هنوز هم می تواند پروازهای طولانی تا 30 دقیقه انجام دهد.

چرا مویک 2 پرو به یک هلی شات ایده آل برای فیلم برداری و تصویر برداری هوایی تبدیل شده است؟ تعادل بی نظیری که مویک 2 پرو هنگام پرواز دارد، آن را به یک گزینه حرفه ای در دست علاقمندان به فیلم برداری و تصویر برداری هوایی به خصوص طبیعت گردان تبدیل کرده است. مویک 2 در دو مدل پرو و زوم عرضه می شود که مدل پرو برای ثبت فیلم های شفاف با وضوح بالا توصیه می شود. یکی دیگر از دلایل عمده که مویک 2 پرو تا این اندازه در میان کاربران محبوب می باشد تکنولوژی OcuSync  می باشد که در  Mavic 2 Pro جایگزین اتصال Wifi شده و علاوه بر افزایش برد رادیویی کوادکوپتر می توانید فیلم های گرفته شده را بدون اختلال و افت کیفیت همزمان از کوادکوپتر دریافت کنید.

مهمترین نقاط ضعف کوادکوپتر مویک 2 پرو کدامند؟ در نظر سنجی کاربران ما متوجه این نکته شده ایم که تمامی کاربران و علاقمندان از قیمت بالای مویک 2 پرو گلایه مند بودند. اما نباید این نکته را فراموش کنید که مویک 2 پرو از سال 2018 تا حالا توانسته مشتریان مخصوص خود را داشته باشد و همانند روز اول نسخه های زیادی از آن تولید و عرضه می شود.

کمترین هزینه برای خرید هلی شات: مویک مینی

مویک مینی نسخه اصلی مینی 2 می باشد که دقیق یک سال پیش از Mini 2 به بازار آمده و هم اکنون هم در دست تولید شرکت DJI می باشد. اما چه دلیلی وجود داشته که ما کوادکوپتر مویک مینی را برای مسافرت مناسب دانسته ایم. مطمئنا یک دوربین داخلی و زمان پرواز 30 دقیقه مهمترین عامل در این تصمیم بوده است.

مینی بهترین کوادکوپتر برای مسافرت the best drone for travel

مویک مینی به خاطر داشتن یک طراحی تاشو و قابل حمل بسیار جلب توجه کرده و در بسیاری از کشورها مقررات کمتری برای آن در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال در محدوده تحت کنترل FAA یا فدرال هیچگونه مقرراتی برای کوادکوپترهای زیر 250 گرم در نظر گرفته نشد. و کاربران بدون ثبت این پهپادها می توانند آنها را پرواز دهند.

مویک مینی به یک دوربین 12 مگاپیکسل با مانت لرزشگیر سه محوره مجهز شده که وضوح فیلم برای آن 2.7K با فریم 30 در ثانیه می باشد. محدوده پرواز حدود 4 کیلومتر با اتصال Wifi می باشد که در نسخه دوم یعنی مینی 2 با استفاده از فناوری OcuSync 2.0 تا 10 کیلومتر با کمترین تداخل رادیویی افزایش یافته است. DJI برای این هلی شات خود همچنین از قابلیت تصویر برداری سریع یا QuickShoot در نظر گرفته که برای تازه کاران یک ویژگی دوست داشتنی می باشد.

مویک مینی اصلی با دوربین 2.7K عرضه شده که برای علاقمندان به تصویر برداری و فیلم برداری هوایی خبر خوبی نیست. هر دو نسخه مویک مینی یک نقطه ضعف اساسی دارند یعنی عدم استفاده از سنسورهای تشخیص موانع و سیستم ردیابی سوژه که هر دو از مهمترین ویژگی های یک هلی شات یا کوادکوپتر دوربین دار می باشند. اما داشتن چنین توقعی از یک پهپاد 300 دلاری هم به جا نیست.

 

بنابراین شما به جمع دارندگان پهپادها پیوسته اید و می خواهید در سفر بعدی خود یکی را نیز همراهی کنید. به نظر می رسد که باید به سادگی باز کردن بسته بندی آن، پرواز آن و ضبط تصاویر شگفت انگیز باشد، درست است؟

نه خیلی سریع. کوادکوپترها به طور فزاینده ای تنظیم می شوند ، محدودیت هایی در مورد مکان استفاده از آنها، چه برای پرواز هایی که به مجوز احتیاج دارید و چه مجاز بودن آنها. نادیده گرفتن قوانین معمولاً در صورت گرفتار شدن به معنای جریمه و / یا مصادره است.

ایالات متحده آمریکا و ایالات متحده بریتانیا هر دو الزامات صدور مجوز را برای هواپیماهای بدون سرنشین و / یا افرادی که با آنها پرواز می کنند معرفی کرده اند ، در حالی که استرالیا نیز برنامه ریزی مشابهی را انجام می دهد.

در کلمبیا فقط پهپادهای زیر 25 کیلوگرم مجاز هستند. از طرف دیگر، پرتغال فقط پروازهای هواپیماهای بدون سرنشین را در طول روز مجاز اعلام کرده است. در سنگاپور، هواپیماهای بدون سرنشین نمی توانند در فاصله 5 کیلومتری از هر فرودگاه پرواز کنند.

کشورهایی مانند آرژانتین به هواپیماهای بدون سرنشین اجازه می دهند در صورت ثبت نام ، و هزینه ای که پرداخت می شود ، آزادانه قبل از ورود به کشور پرواز کنند. برخی دیگر ، از جمله هند ، ماداگاسکار و پاراگوئه ، خواستار دریافت اجازه از مقام مربوطه هستند. برخی از کشورها یا مناطق به هیچ وجه اجازه ورود هواپیماهای بدون سرنشین را ندارند، مانند قطب جنوب و شهر واتیکان.

این محدودیت ها فقط برای نمونه های تفریحی است. برای استفاده تجاری، پهپادها تقریباً همیشه قبل از ورود به کشور باید ثبت شوند. جهت کوادکوپتر DJI به فروشگاه دامزیک نمایندگی محصولات DJI در ایران مراجعه کنید. 

به یار برسان:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا