استفاده از پهپاد برای مقابله با ویروس کرونا

Using drone to fight the Corona virus
کوادکوپترهای پیشنهادی

دانشمندان و پزشکان چینی برای شناسایی و تشخیص افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شدند از پهپاد استفاده می کنند.

کوادکوپتر و پهپاد هر روز نقش در زندگی بشر پر رنگ تر می شود. از صنعت فیلمبرداری و سرگرمی، تا کشوری و پزشکی و اکنون از هلی شات برای مقابله با ویروس کرونا استفاده می کنند.آن هم پهپاد های کمپانی DJI که این روز به یکی از بهترین ابزار در خدمت پزشکان چینی در شهر ووهان بدل شده اند.

از آنجا که کرونا یک ویروس واگیردار هست. و مردم این شهر در خانه های خود حبس هستند. حتی اگر برای معاینه و تشخیص بیماری به بیمارستان های شهر مراجعه کنند. ممکن است به این ویروس مبتلا شوند. و از جهتی مراجعه پزشکان به خانه های مردم برای بررسی و معاینه آنها هم بسیار زمان بر خواهد بود.

اکنون متخصصان و پزشکان چینی از پهپاد برای مقابله با ویروس کرونا کمک گرفته اند. این پزشکان جهت کاهش تماس افراد از پهپاد و روبات استفاده می کنند. چرا که استفاده از ربات و پهپاد می تواند از فشار کاری واسترس ناشی از سرایت کرونا به پزشکان و کارکنان بیمارستانی را بسیار کاهش دهد. آنها از ربات و کوادکوپتر برای شناسایی و تماس با افراد بیمار استفاده می کنند.

پهپاد با پرواز در کنار پنجره ساختمان علائم کرونا رو بر روی شهروندان چینی بررسی و در صورت تشخیص بیماری به آنها اطلاع می دهند. ویدئوهای دریافتی از چند شهر چین استفاده از کوادکوپتر DJI را نشان می دهد که در کنار پنجر ساختمان حاضر می شوند و ساکنان با آمدن کنار پنجره آنها را از فاصله چندمتری مورد معاینه قرار می دهد تا در صورت مشاهده علائم کرونا به آنها اطلاع دهد.

 

همچنین ویدئوی دیگر یک پلیس را نشان می دهد که با استفاده از هلی شات اینسپایر در حال کنترل اوضاع و هشدار به شهروندانی هست که نکات ایمنی و بهداشتی مثل استفاده از ماسک را رعایت نمی کنند.

به گزارش خبرگذاری شین هوا مردم شهر Fuzhou در چین تماس هایی از روبات ها را دریافت کرده اند که از آنها می پرسند “آیا شما با موارد تائید شده توسط کوروی ویروس در تماس بوده اید؟ آیا علائمی مانند سرفه و تب دارید؟” هدف تلاش و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس و ترغیب مردم به درک علائم و در صورت لزوم برای کمک به آنها است.

مورد دیگر استفاده از پهپاد برای رساندن غذا به شهروندان است تا خطر شیوع بیشتر کرونا از طریق تماس با افراد کمتر شود.

استفاده از این پهپاد‌ها برای زیر نظر گرفتن ساکنان، برای برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی جذاب و برای برخی دیگر ناخوشایند است. شماری این کاربران می‌گویند این کار «کنترل‌گرانه» است.

 

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

2 دیدگاه دربارهٔ «استفاده از پهپاد برای مقابله با ویروس کرونا»

  1. آواتار اهورا

    این کارها همش بچه بازیه
    کرونا داره دنیا رو نابود میکنه
    یه عده میخوان با هلی شات کنترلش کنند
    این دی جی آی هم به فکر تبلیغات برای محصولاتش هست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا