کوادکوپترهای پیشنهادی

مویک 3 – در حالی که هنوز جهان کرونا زده مجال کافی برای خرید پرچمدار جدید DJI یعنی مویک ایر 2 پیدا نکرده است. و هنوز این هلی شات آنطور که باید از آن استقبال می شد فروش چندانی نداشته است. چرا که بخش گردشگری، سرگرمی، جشن ها، تفریح و .. به کلی تعطیل شده است. اما حالا خبرهای جدید حکایت از نسخه جدید مویک یعنی مویک 3 پرو دارد.

محصولی که پیش بینی می شد در سال 2020 رونمایی شود. اما دی جی آی در یک حرکت غیر منتظره مویک ایر 2 را با قابلیت پیشرفته و قیمت مناسب به بازار عرضه کرده است. اکنون پتنت DJI Mavic 3 را منتشر شده است. و حتی OsitaLV برزیلی افشاگر معروف کوادکوپتر ها آن را نیز تائید کرده است.

 

dji mavic 3 patent

 

اگر آن گونه که تصویر بالا نشان می دهد این هلی شات مویک 3 باشد. باید گفت که بزرگترین نسخه از خانواده مویک هست که تا کنون ساخته شده است. و تغییرات قابل توجهی نسبت به مویک 2 پرو در آن مشاهده می کنیم. پس با دامزیک همراه باشید تا به بررسی تغییرات این هلی شات بپردازیم.

دوربین مویک 3:

همانطور که مشاهده می کنید لنز دوربین کوادکوپتر مویک 3 از حالت مربعی به حالت دایره ای تغییر یافته است. و حتی دوربین آن بزرگتر و گیمبال آن نیز تغییراتی داشته است. البته امیداوریم که دوربین آن از فیلترهای ND  نیز پشتیبانی کند.

باتری مویک 3:

با نگاهی به باتری mavic 3 ، می توانیم دکمه پاور و چراغ نشانگر باتری که نمایشگر سطح انرژی باتری هست را به خوبی مشاهده کرد. همچنین به نظر می رسد که در دو طرف دکمه پاور لبه های جدید قرار داد.

سنسور اجتناب از موانع مویک 3:


یکی از اولین مواردی که هنگام دیدن این تصویر متوجه شدم ، موقعیت سنسور اجتناب از مانع به سمت بالا است (مورد 10). و حتی یک سنسور در قسمت عقب (مورد 420 تصویر ) دیده می شود. به نظر می رسد که Mavic 3 به لحاظ سیستم اجتناب از موانع در تمامی جهات کامل باشد. تا دیگر نگرانی بابت تصادف هلی شات نداشته باشید.

تصویر بالا یک پتنت غیر رسمی از این مویک 3 است. و در روزهای آینده اخبار و مشخصات جدیدتری از این کوادکوپتر دوربین دار به بیرون درز خواهد شد. اینکه مویک 3 چه مشخصاتی خواهد داشت بدون شک از مویک ایر 2 قویتر خواهد بود. و حتی به ویژگی های پیشرفته پروازی مثل OcuSync 2.0 ، ActiveTrack 3.0 مجهز خواهد شد.

تاریخ انتشار و رونمایی از مویک 3:

در مورد زمان رونمایی و انتشار از مویک 3 باید بگوییم که این پهپاد قرار بود در سه ماهه دوم سال 2020 به بازار عرضه شود. اما با توجه به تعطیلی شنژن بر اثر COVID-19 و دورکاری کارکنان DJI، ساخت و رونمایی از این محصول به تاخیر افتاد. و به احتمال زیاد این محصول در سه ماهه آخر سال 2020 به بازار عرضه شود. البته اگر کرونا اجازه دهد!

 

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا