بررسی قابلیت های پهپاد صنعتی ماتریس 300RTK

ماتریس 300 آر تی کی پهپاد صنعتی DJI برای ماموریت های بزرگ
کوادکوپترهای پیشنهادی

ماتریس 300 آر تی کی : پهپاد تجاری جدید کمپانی DJI

هواپیمای بدون سرنشین و صنعتی ماتریس 300 آر تی کی پیشرفته ترین پهپاد سازمانی این کمپانی می باشد که با امکانات بی شمار و بسیار حرفه ای روانه بازار شده است. کوادکوپتری که قابلیت حمل دوربین های سنگین وزن و سیمنایی را دارد. کمپانی دی جی ای در سال 2020 هنگامی که تمامی جهان درگیر ویروس کرونا بوده اند توانسته دو محصول حرفه ای یعنی ام 300 و هلی شات حرفه ای مویک ایر 2 را روانه بازار کند. Mavic Air 2 که از زمان پرواز بی سابقه و کیفیت فیلم ایده آلی در میان کوادکوپترهای مویک برخوردار می باشد و ماتریس 300 آر تی کی که با ظاهری نسبتا متفاوت ساخته شده و سازگاری بیشتری با دوربین های سینمایی داشته است. اما از ویژگی های خوب این پهپاد می تواند سهولت در استفاده با ایمنی بالا و ویژگی های جدید برای ضبط و آنالیز داده ها باشد. M300 RTK با سری دوربین های زنموس H20 ، یک دوربین ترکیبی (هیبریدی) و چند حسگر معرفی شده که مجموعه ای از قابلیت های کاملا جدید را به سیستم عامل اضافه می کند.

صنعتی ماتریس 300 آر تی کی matrice 300 rtk djiland com f

 

DJI این همه راه حل و فناوری پیشرفته را برای گسترش امکانات و بهره برداری از مناطقی که قبلاً مورد جستجو قرار نگرفته اند و همچنین برای بازرسی های دقیق هوایی و مأموریت های جمع آوری داده ها در کوادکوپتر ام 300 به کار برده است.
کریستینا ژانگ ، مدیر ارشد استراتژی شرکت دی جی آی می گوید با سیستم عامل پرواز M300 RTK و سری دوربین های Zenmuse H20 ، ما راه حل ایمن تر و هوشمندانه تری برای مشتریان سازمانی ارائه می دهیم. و این محصول راه حل های استاندارد کاملا جدیدی را برای انجام ماموریت های صنعتی اعمال می کند که در ادامه بیشتر از آن برای شما می گوییم و مورد بررسی قرار می دهیم. بطور قابل ملاحظه ای عملکردها را در زمینه اعمال ایمنی عمومی، اجرای قانون، انرژی، نقشه برداری و همچنین بازرسی های مهم زیرساختی تقویت می کند.

قابلیت های پهپاد صنعتی ماتریس 300RTK

کمپانی از قابلیت های چشمگیری برای این دستگاه در نظر گرفته که می توان گفت یک بروزرسانی ایده آل برای برنامه های سازمانی می باشد.
Matriec 300 RTK اولین محصول DJI است که ویژگی های حمل و نقل هوایی مدرن، قابلیت های پیشرفته، هوش مصنوعی، 6 سیستم سنجش جهت یابی و موقعیت یابی ، سیستم مدیریت سلامت پهپاد و یک زمان پرواز 55 دقیقه ای قابل توجه را در اختیار دارد. در کنار قابلیت هایی همچون رمزگذاری AES-256 و IP45 که مقاومت خوبی در برابر نفوذ آب و گردغبار دارد از ویژگی های دیگر همچون سیستم انتقال رادیویی OcuSync 2.0 Enterprise بهره می برد که یک سیگنال با سه کانال را فراهم می آورد و فیلم هایی با کیفیت 1080 پیکسل را در لحظه دریافت می کند. محدوده انتقال ویدئو برای این پهپاد صنعتی فراتر از گذشته تا 15 کیلومتر می باشد.
شاید مهمترین ویژگی این پرنده صنعتی قابلیت حمل سه بار(دوربین) به صورت همزمان می باشد و حداکثر 2.7 کیلوگرم ظرفیت بارگیری دارد.

جزئیات دقیق ماترس 300RTK در زیر آمده است؛

هوش پیشرفته برای دست یابی به اطلاعات کارآمدتر

ام 300 آر تی کی به همراه دوربین های سری زنموس H20 دو روش هوشمند برای جمع آوری داده ها ارائه می دهد که کاربران سازمانی با استفاده از آنها می توانند خیلی راحت تر اقدام به جمع آوری داده های شرکتی خود کنند.

صنعتی ماتریس 300 آر تی کی matrice 300 rtk djiland com d

قابلیت Smart Pin & Track: ویژگی های هوشمند که هماهنگ سازی اطلاعات هوایی را در ماموریت های تیمی افزایش می دهد. این برنامه شامل PinPoint یا تابعی است که به کاربران امکان می دهد موضوع مورد علاقه را علامت گذاری کنند و فوراً داده های دقیق مکانی را با اپراتور دوم به اشتراک بگذارند و یا در صورت لزوم به تیم سازی از طریق DJI FlightHub بپردازند. و Smart Track به شما امکان می دهد تا همزمان با همگام سازی موقعیت پویای سوژه در زمان واقعی، یک شیء متحرک را حتی در مسافت های شدید شناسایی و ردیابی کنید.

ویژگی Smart Inspection: مجموعه جدیدی از ویژگی های توسعه یافته برای بهینه سازی مأموریت های جمع آوری داده های معمولی مانند خطوط برق، راه آهن و بازرسی نفت و گاز میباشد. این برنامه شامل ضبط زنده ماموریت برای ضبط نمونه ماموریت های خودکار در زمان واقعی است. AI-Spot Check که امکان جمع آوری داده ها را دقیقاً از همان مکان در هر زمان امکان پذیر می کند، تا حد زیادی دقت در ماموریت های خودکار را بهبود می بخشد. پس از ثبت عکس در ماموریت های بازدید از موضوع نمونه، شما این امکان را دارید که موضوع مورد نظر را علامت گذاری کنید. در طول مأموریت هایی که شما دستور یک پرواز خودکار را می دهید الگوریتم های هوش مصنوعی مقایسه ای بین موضوع انتخابی شما و نمای زنده فعلی را انجام می دهند، بنابراین جهت گیری دوربین را براساس آن اصلاح می کنند تا نتایج دقیق و مداوم را ارائه دهند. و Waypoints 2.0 – یک سیستم برنامه ریزی برای مأموریت های پیشرفته است که تا 65،535 ایستگاه مختصاتی را ضمن پشتیبانی از اقدامات متوالی ضبط می کند.

آگاهی از وضعیت هوایی و درجه بندی

ام 300 آر تی کی با الهام گرفتن از هواپیماهای مدرن امروزی از یک نمایشگر اولیه پرواز (PFD) بهره می برد که داده های پروازی و ناوبری را به صورت لحظه ای در یک نمایشگر یکپارچه ادغام می کند. علاوه بر داده های از راه دور نظیر ارتفاع پرواز، سرعت و مسافت طی شده اپراتور همچنین می تواند مواردی نظیر اعلان های مربوط به موانع اطراف را در این نمایشگر PFD مشاهده کند و طبق این داده ها مسیر پروازی خود را تنظیم کند.

صنعتی ماتریس 300 آر تی کی matrice 300 rtk djiland com e

قدرت بیشتر در نوک انگشتان شما

پهپادهای تجاری جدید DJI با استفاده از ویژگی های منحصر بفردی که دارند انجام یک ماموریت هوایی را آسان می کنند. پروتکل های کنترل چند اپراتوره که امکان اجرای مأموریت ها را با افزایش ایمنی، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا فراهم می کنند. M300 RTK، هنگامی که توسط دو خلبان کنترل می شود، به هر خلبان دسترسی مساوی می دهد تا اولویت کنترل پرواز را بدست آورد. انتقال آن توسط مجموعه ای از آیکون ها در کنترل هوشمند ماتریس 300 نمایش داده می شود. حال اگر یک خلبان به خطر بیفتد، یا باتری کنترلر آن رو به پایان باشد یا اتصال رادیویی خود را با هواپیمای M300 RTK از دست دهد خلبان دیگر می تواند کنترل کامل کوادکوپتر و بارهای آن را به دست بیاورد. علاوه بر این هنگام آموزش خلبان اصلی می تواند در صورت لزوم و هر زمان که لازم باشد  کنترل پهپاد را به دست بگیرد.

صنعتی ماتریس 300 آر تی کی matrice 300 rtk djiland com c

ایمنی و قابلیت اطمینان بهبود یافته است

ام 300 آر تی کی با چند ویژگی قابل اطمینان ایمنی خود را بهبود بخشیده که عبارتند از:

رمزگذاری AES-256: برای حفاظت از داده ها هنگام انتقال از خلبان به کنترلر و انتقال فیلم ها به پایین.

AirSense (فناوری ADS-B): برای افزایش ایمنی کوادکوپتر در هوا. تمامی هواپیماهای مجاور خود را با استفاده از امواج رادیویی ADS-B تشخیص می دهد.

Beacon Anti-Collision (چراغ مه شکن) : می توان گفت برای افزایش دید خلبان در هنگام شب به کار گرفته می شود.

باتری پرواز با IP45: باتری دارای یک طراحی هوشمندانه با IP45 می باشد که از باتری در شرایط نامساعد محیطی یعنی 20- تا 50 درجه سانتی گراد محافظت می کند.

سنسورهای تشخیص موانع در 6 جهت: با استفاده از این سنسورها شما می توانید تمامی موانع مجاور کوادکوپتر را تا فاصله 40 متری تشخیص داده و از برخورد هواپیما با آنها جلوگیری کنید.

M300 RTK همانند هواپیماهای جت لاینر مدرن ، یک سیستم یکپارچه مدیریت سلامت UAV (UHMS) را برای بهینه سازی نگهداری ناوگان ارائه می دهد. این اطلاعات پرواز هواپیما را در کل چرخه عمر خود ثبت می کند و از سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری این هواپیمای بدون سرنشین برای درک عملکرد فعلی هواپیماها و تعیین زمان سرویس دهی آن استفاده می کند. با بهره گیری از این سیستم جدید ، کاربران می توانند یک مرور سریع بر تمامی سیستم های مهم هواپیما داشته باشند، به روزرسانی های سیستم عامل را در کل ناوگان مدیریت کنند، ساعت پرواز را پیگیری کنند و مأموریت های پرواز را بررسی کنند.

دوربین های سری زنموس اچ 20 – تمام سنسورهای مورد نیاز شما در یک مجموعه

برای مطابقت با استانداردهای جدید تعیین شده توسط M300 RTK ، DJI به همراه دوربین های کاملا جدید رونمایی شده است که به طور بنیادی باعث افزایش کارایی این پهپاد در حین مأموریت می شود. سری زنموس اچ 20 برای اولین راه حل چند سنسور ترکیبی DJI را ارائه می دهد، و به شما امکان می دهد هر نوع تصویر را برای برنامه های صنعتی و مأموریت های مختلف ثبت کنید که در آن مدیریت زمان کارآمد و دسترسی فوری به چندین حالت و لایه بینایی مهم است. سری H20 دارای IP44 است که از تمامی جهات از پاشش آب محافظت می شود.

DJI Matrice 300 RTK drone and Zenmuse H20 camera system 1

سری H20 در دو نسخه ارائه می شود: H20 ، یک سنسور سه گانه با دوربین 20 مگاپیکسلی، دوربین زوم نوری ترکیبی 23x، دوربین عریض 12 مگاپیکسلی ، و یک لیزر محدوده یاب که مسافت های 3 متر تا 1200 متر را پوشش می دهد. و H20T ، یک سنسور چهارگانه که مجهز به دوربین حرارتی رادیومتری با کیفیت 640×512 می باشد، به لطف حساسیت حرارتی بالایی که دارد به اپراتورها اجازه می دهد تا با استفاده از ویدئوهایی که با سرعت 30 فریم به ثبت می رسانند آنچه را که برای چشم انسان نامرئی است مشاهده کنند.

یک رابط کاربری یکپارچه برای واکنش بهتر

برای اینکه خلبانان بتوانند به طور همزمان از دوربین های زیادی استفاده کنند، باید رابط برنامه DJI Pilot کاملاً مورد تجدید نظر قرار گرفته و سفارشی شود. فقط در چند ضربه، رابط کاربری جدید به خلبانان اجازه می دهد تا به سرعت بین دوربین ها جابجا شوند و با دسترسی دادن به خلبانان، این امکان را می دهند تا خلبانان نمای دوربین را مشاهده کنند.

حداکثر انعطاف پذیری با حالت های ضبط سریع

به لطف طراحی UI یکپارچه چند حسگر، سری Zenmuse H20 به کاربران این امکان را می دهد تا به راحتی بین دوربین های عریض، زوم یا حرارتی جابجا شوند. علاوه بر این، شامل ویژگی هایی برای حداکثر انعطاف پذیری در هنگام استفاده در مأموریت های حساس به زمان است. Grid Photo High Resid در یک عکس فوری و دقیق از موضوعات تعریف شده تصاویر سفارشی ضبط می کند. تصاویر را می توان برای بررسی دقیق ذخیره کرد. شما می توانید با یک کلیک از سه دوربین نصب شده بر روی ام 300 به صورت همزمان فیلم یا عکس تهیه کنید.

برای خرید Matrice 300 RTK از کجا اقدام کنیم؟

علاقمندان به خرید هلی شات ام 300 و دوربین های سری H20 می توانند به صورت مستقیم از فروشگاه دامزیک برای خرید این محصولات اقدام کنند. مشتریان همچنین می توانند برای درک جزئیات بیشتر از این محصول به این نمایندگی مراجعه کنند. فروشگاه دامزیک نمایندگی خرید کوادکوپتر DJI در ایران می باشد.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا