معرفی محصولات کشاورزی DJI

معرفی محصولات کشاورزی شرکت DJI
کوادکوپترهای پیشنهادی

معرفی محصولات کشاورزی DJI

کمپانی DJI به عنوان برترین تولید کننده پهپاد در جهان در زمینه ساخت محصولات کشاورزی هم فعالیت های مفیدی انجام داده که می توانند در زمینه سمپاشی، بذرپاشی و غیره به کشاورزان حرفه ای کمک های زیادی ارائه دهند. این هواپیماهای بدون سرنشین دارای جدیدترین فناوری و گردش کار نوآورانه می باشند که کشاورزی را بیش از هر زمان دیگر کارآمد می کند. از مهمترین ویژگی های این پهپادهای صنعتی شرک DJI می توان به تجهیزات هوشمند، تحلیل داده ها، سفارشی کردن برنامه های پرواز و سرویس ابری اشاره کرد.

agricultural dji domzik com a

در سال 2012 ، DJI تصمیم گرفت فناوری پهپاد صنعتی پیشرفته خود را به حوضه کشاورزی نیز گسترش دهد. بنابراین در سال 2015 DJI Agriculture متولد شد. DJI Agriculture هدف خود را ارائه راه حل های هوشمند با استفاده از فناوری هواپیماهای بدون سرنشین و امکان پذیر ساختن نوآوری ها و پیشرفت های کشاورزی در سطح جهانی قرار داده است. در حال حاضر ، DJI با موفقیت طیف وسیعی از هواپیماهای بدون سرنشین را برای محافظت از مزارع و محصولات کشاورزی از جمله MG-1 ، MG-1S ، MG-1P ، T16 و همچنین P4 Multispectral و Phantom 4 RTK را به بازار عرضه کرده است. با تجهیزاتی که به بیش از 30 کشور در مناطق مختلف خدمت می کند، DJI Agriculture راه حل های هوشمندانه کشاورزی را برای بیش از 10 میلیون متخصص ارائه داده است.

راه حل های کارآمد و هوشمندانه

در حال حاضر از فرایندهای کم بازده و زمانبر استقبال نمی شود. تجهیزات پیشرفته DJI و سیستم مدیریت کشاورزی یکپارچه جمع آوری و تجزیه و تحلیل هوشمندانه داده ها را برای برنامه ریزی عملیات، بازرسی محصولات، کنترل حشرات و آفات امکان پذیر می کند. در واقع شما میتوانید با استفاده از یک سیستم مدیریت هوشمند به همراه یک پهپاد عملیاتی به صورت حرفه ای کشاورزی کنید.

اما در این محتوا ما قصد داریم تا تمامی پهپادهای کشاورزی این کمپانی را خدمت شما معرفی کنیم. هواپیماهای بدون سرنشینی که قابلیت های بسیاری دارند و عملیات سمپاشی را بسیار آسان می کنند. نرم افزار DJI Tera هم به همراه این محصولات تا حدود زیادی سرعت عملیات را تسریع می بخشد.

شاید تا حدودی استفاده از محصولات کشاورزی DJI برای انجام عملیات سمپاشی و بررسی محصولات کار کشاورزی را آسانتر کرده و علاقه انسان را به کشاورزی دوچندان کند. شاید سمپاشی برای کشاورزانی که مزارع زیادی ندارند کار سختی نباشد اما برای یک کشاورز حرفه ای که چندین هکتار مزارع برنج کاری یا غیره دارد سمپاشی، بذرپاشی و بازرسی از محصولات به صورت سنتی بسیار دشوار می باشد. از این رو کشاورزان علاقه زیادی به کشاورزی صنعتی پیدا کرده اند.

سمپاش آگراس تی 20

آگراس تی 20 به عنوان یکی از جدیدترین محصولات شرکت DJI با قابلیت های بی شمار است که دارای یک تانکر 20 لیتری برای حمل مواد جامد و مایع را دارد. این محصول که به تازگی منتشر شده از قابلیت هایی همچون IP ضد آب و گردغبار با نمره 67 ، سیستم بذرپاشی 2.0 برای بذرپاشی و کاشت برنج، سیستم RTK پیشرفته و رادار تشخیص مسیر و سیستم تشخیص موانع از تمامی ویژگی های خوب این محصول می باشند. نازل های اسپری تغیر کرده اند و از مدل های پیشرفته تر برای آن به کار گرفته اند تا عملیات سمپاشی متراکم تر و بسیار یکنواخت صورت بگیرد. سمپاش تی 20 مدل ارتقاع یافته T16 می باشد که در بسیاری از امکانات بروزرسانی شده است. از T20 می توان برای کنترل حشرات و علف های هرز برای انواع مختلف محصولات کشاورزی مانند برنج ، گندم ، ذرت ، درختان مرکبات ، پنبه و بسیاری دیگر استفاده کرد.

agricultural dji domzik com b

آگراس تی 16 – DJI Agras T16

تی 16 هم بعد از سمپاش T20 می تواند عنوان پیشرفته ترین پهپاد کشاورزی DJI را به خود اختصاص دهد. این محصول دارای تانکر 16 لیتری می باشد که حجم زیادی از مواد مایع و جامد را برای سمپاشی مزارع حمل می کند. پهپادی که دارای رادار دقیق برای بهبود عملیات می باشد. ظرفیت تانکر این دستگاه 16 لیتر مایع یا 16 کیلوگرم از سموم جامد می باشد که سرعت سمپاشی را تا 60 درصد افزایش می دهد. عرض اسپری این پهپاد سمپاش 6.5 متر است که در عرض یک ساعت حدود 10 هکتار را سمپاشی می کند. آگراس تی 16 با سرعت 4.8 لیتر در دقیقه سمپاشی می کند.

agricultural dji domzik com c

اگراس ام جی وان پی – Agras MG-1P

اگراس MG-1P هم یکی از محصولات حرفه ای کمپانی DJI می باشد که برای ماموریت های سمپاشی ظرفیت حمل 10 لیتر از سموم کشاورزی و آفت کش ها را دارد. این پهپاد کشاورزی همانند نسخه های تی 16 و تی 20 این قابلیت را دارد که به صورت هوشمندانه زمین را اسکن کند و بعد از تعویض باتری یا تانکر به صورت خودکار پرواز را از سر بگیرد. این محصول همچنین دارای سیستم اجتناب از موانع و رادار پیشرفته می باشد که بخش های پرتراکم و کم تراکم را از هم تشخیص می دهد. همانطور که مشاهده کرده اید تی 20 با تانکر 20 لیتری و نازل های پیشرفته فرایند سم پاشی را بهینه تر کرده و همچنین به شما این امکان را می دهد تا خیلی راحت مزارع خود را سمپاشی کنید. این دستگاه سمپاش را همانند تمامی محصولات شرکت DJI می توانید بعد از سمپاشی شستشو دهید. خلبان می تواند با استفاده از یک ریموت کنترل به صورت همزمان 5 هواپیمای ام جی وان پی را هدایت کند که میزان بهره وری را با یک خلبان چندبرابر می کند. همچنین این کنترل از راه دور دارای فید زنده hd می باشد.

agricultural dji domzik com d

آگراس ام جی وان اس – DJI Agras MG-1S

آگراس MG-1S تعدادی از فن آوری های پیشرفته DJI را شامل می شود، از جمله فلایت کنترل A3 و یک رادار سنجش که قابلیت اطمینان بیشتری را در حین پرواز فراهم می کند. سیستم پاشش و سنسور جریان عملکرد دقیق را تضمین می کنند. هنگامی که با سیستم برنامه ریزی عملیاتی هوشمند MG و سیستم مدیریت کشاورزی DJI استفاده می شود، کاربر می تواند عملیات را برنامه ریزی کند. پروازها را به صورت بلادرنگ مدیریت کند و از نزدیک وضعیت عملکرد هواپیما را کنترل کند. MG-1S یک هواپیمای با عملکرد بالا است که قادر به ارائه راه حل های جامع برای مراقبت از مزارع و درختان می باشد. تانکر این محصول کشاورزی هم دارای ظرفیت 10 لیتر می باشد که حدود 10 دقیقه زمان دارید تا با یک بار پرواز این حجم از سموم شیمیایی را اسپری کنید. سه رادار مایکروویو با دقت بالا در شیب جلو ، شیب عقب و پایین مخزن اسپری قرار می گیرند. رادارها در دامنه های جلو و عقب زمین را تشخیص می دهند و به هواپیما اجازه می دهند تا تقریباً ارتفاع خود را تنظیم کند.

agricultural dji domzik com e

پهپاد پی 4 مالتی اسپکترال – DJI P4 Multispectral

با جمع آوری داده های بیشتر در برداشت محصولات با کیفیت هدفمند عمل کنید!

به دست آوردن اطلاعات دقیق از سطح پوشش گیاهی با پی 4 مالتی اسپکترال – یک هواپیمای بدون سرنشین با دقت بالا و پردازش تصویر چند طیفی و یکپارچه، که برای کشاورزی، نظارت بر محیط زیست یا اهداف دیگر ساخته شده است.پی 4 مالتی اسپکترال روند جمع آوری داده ها را تغیر می دهد که سلامت گیاهان را بررسی کرده و در امر مدیریت مزارع به کشاورزان کمک می کند. حداکثر زمان پرواز این کوادکوپتر DJI حدود 27 دقیقه می باشد و در محدوده ای به حداکثر شعاع 7 کیلومتر می تواند پرواز کند. مالتی اسپکترال یعنی چند طیفی که حکایت از دوربین چند طیفی این محصول دارد. همچنین فناوری شناخته شده OcuSync انتقال تصاویر را از دوربین خیلی سریعتر می کند. سیستم عامل این پرنده تصاویری که از 5 دوربین آبی، سبز، قرمز، لبه قرمز و مادون قرمز جمع آوری می کند با هم ادغام کرده که داده های مفیدی در اختیار شما قرار می دهد. کیفیت هر کدام از این دوربین ها 2 مگاپیکسل و دارای شاتر جهانی می باشند.

agricultural dji domzik com f

پهپاد نقشه برداری فانتوم 4 آر تی کی – Phantom 4 RTK

دی جی آی برای بازدهی بهتر محصولات کشاورزی خود توصیه می کند در کنار آنها از پهپاد نقشه برداری فانتوم 4RTK استفاده کنید. کوادکوپتری که از دسته پهپادهای فانتوم به حساب می آید اما زمینه فعالیت خود را تغیر داده و برای نقشه برداری مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. این محصول همانند پهپادهای فانتوم 4 پرو وی 2 زمان پرواز 30 دقیقه با برد رادیویی 7 کیلومتر را ارائه می دهد. علاوه بر این دارای دوربین 20 مگاپیکسل می باشد که با تکیه بر سیستم RTK پیشرفته با دقت بی نظیری به تهیه نقشه های هوایی از سطح زمین می پردازد. در واقع با استفاده از این هواپیمای بدون سرنشین شما می توانید نقشه های هوایی از سطوح پرتراکم محصولات خود به دست بیاورید و در محل دقیق عملیات سمپاشی را انجام دهید.

ابزار پخش 2.0 یا Ausbringsystem 2.0

از دیگر ابزارهای کشاورزی شرکت DJI می توان به سیستم پخش مواد جامد آن اشاره کرد، ابزاری که قابل استفاده بر روی پهپادهای سمپاش این کمپانی است و از آن برای بذرپاشی برنج، پخش کود، کاشت چمنزار، کاشت روغن و موارد بسیار دیگر استفاده کرد. در واقع این ابزار می تواند قطعه یدکی مناسبی برای پهپادهای کشاورزی DJI به حساب بیاید.

agricultural dji domzik com g

برنامه DJI Tera

با DJI Terra یک راه حل نقشه برداری کاربر پسند برای حرفه ای های صنعت کشاورزی می باشد که برای تولید داده های دیجیتالی از سناریوهای واقعی، محیط خود را تجزیه و تحلیل و تجسم می کند. کاربران با استفاده از این نرم افزار می توانند داد های مهمی را از محیط اطراف خود به دست آورده و در سناریوهای مختلف بازده عملیات را افزایش دهند. DJI Tera یک ابزار بسیار حرفه ای و کامل می باشد که قابلیت های گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد.

agricultural dji domzik com h

نوآوری و افزایش بازدهی برای محصولات کشاورزی DJI نقش اساسی دارد. DJI از طریق فناوری کارآمد، قابل اعتماد و هوشمندانه نوآوریهای زیادی را در کشاورزی سنتی وارد کرده و مصمم به توسعه صنعت و پاسخگویی به خواسته های مشتریان می باشد.

کشاورزان حرفه ای و علاقمندان می توانند تمامی پهپادهای کشاورزی DJI را از فروشگاه دامزیک نمایندگی کوادکوپتر DJI در ایران تهیه و خریداری کنند.

به یار برسان:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا